Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vybavení jízdních kol podle zákona

8.10.2001 14:37

Vyhláška č. 301/2001 Sb. upravuje v paragrafu 16 požadavky na jízdní kola. POZOR! Měli byste být vybaveni zvonkem. V opačném případě riskujete pokutu.

Bookmark and Share

§ 16 Technické požadavky na jízdní kola, potahová vozidla a ruční vozíky (1)  Podmínkou pro užití jízdního kola a jízdního kola s pomocným motorkem v provozu na pozemních komunikacích je jeho vybavení        a) dvěma na sobě nezávislými účinnými brzdami s odstupňovatelným ovládáním brzdného účinku; jízdní kola pro děti předškolního věku vybavená volnoběžným nábojem s protišlapací brzdou nemusí být vybavena přední brzdou,        b) jasně znějícím zvonkem nebo obdobným zařízením,        c) za nesnížené viditelnosti přední odrazkou bílé barvy, zadní odrazkou červené barvy a odrazkami oranžové barvy na šlapadlech a v paprscích kol; tyto odrazky mohou být nahrazeny odrazovými materiály obdobných vlastností a mohou být umístěny i na oděvu či obuvi cyklisty,        d) za snížené viditelnosti odrazkami podle písmene c) a dále světlometem svítícím dopředu bílým světlem a svítilnou svítící dozadu stálým nebo přerušovaným světlem červené barvy. (2)  Ustanovení odstavce 1 písm. b) se nevztahuje na jízdní kolo užité v provozu na pozemních komunikacích účastníkem sportovní akce.  

Diskusní fórum pro: "Vybavení jízdních kol podle zákona"

Názor Autor Datum a čas
RE: Vybavení jízdníc... Tomros 27. 1. 2002, 02:50
RE: Vybavení jízních... kostra 2. 11. 2001, 15:45
Houkačku na kole????... Aldo Moro 24. 10. 2001, 10:51

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |