Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Evropský den bez aut a týden mobility podpoří osobně i ministři Ambrozek a Šimonovský

2.9.2004 14:28

Do aktivit, pořádaných letos v rámci Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut, se letos zapojí nejenom ministr životního prostředí Libor Ambrozek, ale i ministr dopravy Milan Šimonovský. Ministr Ambrozek se zúčastní akcí k Evropskému týdnu mobility v neděli 19. září v Telči, ministr Šimonovský ve čtvrtek 16. září v Olomouci. Oba se zavázali, že na Evropský den bez aut ve středu 22. září nepoužijí automobil. Po Praze se budou dopravovat MHD nebo na kole.

Bookmark and Share

„Nejenom že sám nepojedu na den bez aut autem, ale vyzval jsem k této alespoň symbolické podpoře i své kolegy,“ říká Libor Ambrozek. Dopisem oslovil nejenom ministry a ministryně, ale i prezidenta republiky, hejtmany krajů a pražského primátora, předsedy obou komor parlamentu i poslance, senátory a členy Evropského parlamentu ze své politické strany. Evropský týden mobility a Evropský den bez aut mají připomenout a alespoň symbolicky podpořit udržitelnější způsoby dopravy – autobusy, železnici, ale také cyklistickou či pěší dopravu. Individuální automobilová doprava se totiž stává stále více jedním z nejzávažnějších problémů moderních měst nejenom v České republice, ale i v celé Evropě a na světě. K Evropskému dni bez aut (22. září) se podpisem Evropské charty do dnešního dne připojilo již 23 měst v 8 krajích. Nejvíce měst se zapojilo v Moravskoslezském kraji: Bohumín, Hlučín, Karviná, Kopřivnice a krajské město Ostrava a v kraji Jihomoravském pak Boskovice, Hodonín, Letovice, Moravský Krumlov a Znojmo. V kraji Vysočina Pelhřimov, Telč, Třebíč a Velké Meziříčí. V Jihočeském kraji krajské město České Budějovice, Písek a Strakonice. Ve Zlínském kraji Kroměříž a Vsetín. V Olomouckém kraji Olomouc a Prostějov. Krajské město Královéhradeckého kraje Hradec Králové. V Pardubickém kraji Chrudim. Města Brno, Plzeň, Praha, Přerov, Tábor, Turnov a Zlín Chartu nepodepsala, ale podpoří Evropský den bez aut a týden mobility několika akcemi. Ministři Ambrozek a Šimonovský, podobně jako řada dalších známých osobností, se také připojili k výzvě nevládních organizací „Nechte auto doma!“. Její signatáři se zavazují k tomu, že na Evropský den bez aut 22. září nepoužijí automobil. „Samozřejmě, že tuto výzvu podporuji. Když si alespoň jeden den v roce vyzkoušíme, že to bez auta jde, třeba zjistíme, že se bez něj obejdeme mnohem častěji,“ napsal Libor Ambrozek v podpůrném stanovisku, adresovaném organizátorům projektu Auto*Mat. Další informace:Evropský den bez aut v ČR – http://www.env.cz/edbaEvropský den bez aut – http://www.22september.orgDen bez aut – Děti Země – http://www.detizeme.cz/denbezautVýzva „Nechte auto doma!“ - http://automat.ecn.cz/vyzvaAuto*Mat - http://automat.ecn.cz Poznámky:V roce 2003 se Libor Ambrozek zúčastnil akcí k Evropskému týdnu mobility v Hodoníně a v Kroměříži. 22. září, na Evropský den bez aut, přijel na zasedání vlády z domova vlakem a na kole. Evropský den bez aut 2003 podpořili také ministři informatiky Vladimír Mlynář a kultury Pavel Dostál, kteří přišli na schůzi vlády pěšky.

Diskusní fórum pro: "Evropský den bez aut a týden mobility podpoří osobně i ministři Ambrozek a Šimonovský"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |