Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Mlýnice: Časovka na horském kole

5.10.2004 09:17

Nemám rád cyklistické časovky, nicméně Oderská mlýnice patří k příjemné podzimní kratochvíli. Technický úsek byste našli pouze, kdybyste zabloudili, ale Oderská mlýnice je holt o příjemném svezení po krásných lesních a polních cestách. O velmi rychlém svezení.

Bookmark and Share

Vítěz dal 28,8 km/h (či spíše vítězové, jelikož  v těsném sledu za sebou projelo trio Hejduk Kořínek Přecechtěl), ale dát přes 24 km/h nebyl problém. Prostě mlýnice: za dvě hoďky se všechno semele, ani nevíte jak. Atraktivní, zejména z diváckého pohledu, je prostor start-cíl. Pár metrů po startu se zakroutí závodnický had na poli v koridoru vyznačeném mlíky a teprve pak se vyráží na šotolinu podél Odry. Stejnou cestou se zde asi v třetině závod brzy vrací, aktéři si vyjedou v poli opět pár zatáček a projíždí cílovým areálem, aby si ti odvážnější mohli skočit na umělém skoku a ihned se vyráží asi na nejdrsnější kilometrové stoupání obsypané fandícími diváky nad Spálovským mlýnem. K organizátorům bych snad měl jedinou výtku, když si nedokázali ohlídat závodníky, kteří nerespektovali startovní pozice vyhrazené pro prvních 400 z minulého ročníku. Mě osobně letos mlýnice moc nesedla, ale nebudu to rozmazávat, jelikož jestli se o tom dozví moje doktorka, tak mě z ušní-krční-nosní pošle na úplně jiné oddělení. Ale jinak jsem jel  v klidovém režimu, který mi doporučila do konce října, ale asi by mi nevěřila. Jak jsem naznačil, ihned po startu se zostra vyrazilo proti proudu Odry až do Spálova stále mírně vzhůru. Téměř všude šlo vcelku příjemně předjíždět, nevím, proč někteří zde používaly i lokty. Při jedné kolizi mi přistál někdo i na zádech. Dle slovníku v pelotonu největší úspěchy sklidili úseky vysypané makadanem. Krásně kuriózní situace vznikla při na železničním přejezdu, když se blížil vlak. Již zdáli několik borců propadalo beznaději, když viděli lokálku. Strojvedoucí, zjevně cyklistický fanda, ovšem přibrzdil a u přejezdu nikoho čekat nenechal. Ve chvíli, kdy jsme se konečně vrátili k Odře, to vypadalo, že se „půjde“ do terénu. Chvíli jsme se houpali v krásném srázu nad Odrou, ale než jsem si to začal vychutnávat, projel jsem cílem. Nu což, olupte. Ovšem upřímně: dnes mi stačilo. V cílové listině se vlezla do deseti minut i stovka závodníků. Okolo půl třetí je již všude narváno a nové historky nabírají na síle. I když se podzimní slunce snažilo, letní pohoda to již nebyla a já cítil, že se musím střelhbitě vrátit na lůžko. Ale já se vrátím… Tonda Liebel Další foto:

Diskusní fórum pro: "Mlýnice: Časovka na horském kole"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |