Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Auditoři doporučují: Třeboň – České Budějovice

25.8.2005 11:11

Nadace Jihočeské cyklostezky dokončuje projekt Audit kvality cyklistických stezek a tras v Jihočeském kraji. Projekt zahájila v loňském roce, kdy se podařilo prověřit kvalitu poloviny ze 4 tis. km jihočeských cyklotras. V letošním roce bude dokončena druhá polovina.

Bookmark and Share

Nadace Jihočeské cyklostezky dokončuje projekt Audit kvality cyklistických stezek a tras v Jihočeském kraji. Projekt zahájila v loňském roce, kdy se podařilo prověřit kvalitu poloviny ze 4 tis. km jihočeských cyklotras. V letošním roce bude dokončena druhá polovina, výsledky budou zveřejněny na konferenci o Národní strategii cyklistické dopravy České republiky, která se uskuteční v polovině září v Hluboké nad Vltavou. „Již dnes můžeme uvést trasy, které splňují obě základní kritéria – atraktivitu a bezpečnost,“ uvedl Jan Šmidmayer. Takovou trasu je spojnice Třeboně a Českých Budějovic označená číslem 122. Audit prokázal, že vedle tradičních atraktivit, kterými jsou historická centra Českých Budějovic a Třeboně, je hlavní předností většiny úseků trasy její vedení po zpevněných lesních komunikacích s minimálním automobilovým provozem. „Zejména průjezd Velechvínským polesím na Ševětínsku a Mojským lesem na Českobudějovicku je pro cyklisty ideální,“ uvedl Jan Šmidmayer. Bohužel nikoli všechny jihočeské cyklotrasy jsou takto bezpečné. Cílem Nadace Jihočeské cyklostezky je tak přemisťování úseků vedoucích po silnicích II. a III. třídy na bezpečnější komunikace, v ideálním případě pak výstavba speciálních cyklistických stezek. Audit cyklotras zachycuje povrch, jeho kvalitu, kilometráž, intenzitu automobilové dopravy, druh komunikace, obtížnost trasy, cyklistický mobiliář, nebezpečná místa, chybějící značení, zajímavosti a doporučuje vhodný typ kola. V příštím roce chce nadace v auditu pokračovat s využitím grantu z programu INTERREG. „Chceme vylepšit metodiku sběru dat a využít navigační systém GPS, který nám zaznamená např. výškové profily,“ uvedl Jan Šmidmayer. V loňském roce pracovali na auditu členové pracovní skupiny, v letošním roce je doplnili též brigádníci. Náklady byly uhrazeny partnery nadace a zčásti též grantem ze strukturálních fondů Evropské unie. Výběr z výsledků auditu lze nalézt na internetové stránce www.jihoceske-cyklostezky.cz.

Diskusní fórum pro: "Auditoři doporučují: Třeboň – České Budějovice"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz