Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklisté vítáni - nová kvalita služeb pro cykloturistiku

16.1.2006 11:48

Brno, 12. 1. 2006 - Projekt Cyklisté vítáni - certifikace služeb cestovního ruchu zahajuje na veletrhu Regiontour oficiální informační kampaň. Díky projektu, který čerpá zkušenosti z obdobných certifikačních systémů v Německu a Rakousku, mohou cyklisté a cykloturisté snadno poznat restauraci, penzion, hrad nebo camping, kde jim nabídnou ty nejvhodnější služby. Do konce roku 2007 bude turistickým zařízením a službám bezplatně přidělovat certifikát Cyklisté vítáni 70 vyškolených hodnotitelů z celé republiky.

Bookmark and Share

Cyklistická veřejnost a cestovní kanceláře si certifikovaná zařízení mohou vyhledat na stránkách www.cyklistevitani.cz. Zájemci z řad provozovatelů turistických služeb zde najdou rovněž kontakty na sedmdesát akreditovaných hodnotitelů," informoval Juraj Flamik z Nadace Partnerství. Certifikované služby a zařízení budou označeny logem Cyklisté vítáni, a postupně se objeví v turistických mapách, katalozích a na webových stránkách www.cyklistevitani.cz, které nabízejí služby a informace pro cyklisty. Tisková konference v úvodní den veletrhu Regiontour zahajuje kampaň Nadace Partnerství zaměřenou na provozovatele vhodných stravovacích a ubytovacích služeb, kempů, turistických cílů, ale také na úřady a rozvojové agentury, které mohou ovlivnit rozšiřování kvalitních služeb pro cyklisty. "Certifikát mají šanci získat restaurace nebo občerstvení ze všech cenových kategorií, které doplní nabídku svých služeb například o bezpečné úschovny kol, vybavení pro mytí kola, nářadí k opravě malých závad, cyklistické nápoje nebo pračku a sušičku na dresy," popsal Juraj Flamik a dále uvedl, že již dnes je před ukončením certifikace asi patnáct zařízení. Jde například o tří a čtyř hvězdičkové hotely sítě OREA, Cyklopenzion v Jindřichově Hradci nebo restauraci a ubytovna ve Velkých Pavlovicích. Projekt Cyklisté vítáni zavádí v celém Česku jednotný systém certifikace služeb pro cyklisty a cykloturisty. "Propagaci cyklistických tras a stezek se věnuje mnohem větší pozornost než zlepšování jejich stavu a kvality dostupných služeb. Certifikace Cyklisté vítáni postupně vyhodnotí hotely, penziony, restaurace, kempy, ale i hrady a zámky, které umí naplnit očekávání domácích i zahraničních cykloturistů," dodal Flamik.V pavilónu V můžete navštivít stánek Cyklisté vítáni 012A a informační pult Cyklisté vítáni na ploše 047 agentury Czech Tourism, která je partnerem projektu, kde jsou k dispozici informační materiály pro podnikatele, úřady státní a veřejné správy i pro širokou veřejnost. Projekt byl podpořen z prostředků Evropské unie v prioritě Rozvoj služeb pro cestovní ruch programu SROP, částkou přes 9 milionů korun. Kontakt: Juraj Flamik, Nadace Partnerství, 542 422 763, 606 763 117, greenways@ecn.cz Barbora Petrová, Nadace Partnerství, 542 422 762, 605 703 044, barbora.petrova@ecn.cz Nadace Partnerství je největší soukromý zdroj finanční podpory ekologických projektů obcí a nevládních neziskových organizací a je součástí mezinárodní asociace Environmental Partnership for Sustainable Development. Od svého vzniku v roce 1991 do poloviny roku 2005 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši 160 miliónů korun už na 1700 projektů nevládních neziskových organizací a obecních úřadů. Nadace je příjemcem příspěvku do nadačního jmění z Nadačního investičního fondu.

Diskusní fórum pro: "Cyklisté vítáni - nová kvalita služeb pro cykloturistiku"

Názor Autor Datum a čas
Certif. zařízení Aleš Linhart - certifikator 10. 4. 2006, 08:52
RE: Cyklisté vítáni ... ForbidenForest 7. 4. 2006, 20:57

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz