Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Hruška vyhrál Clásica de Alcobendas, chce se vrátit i na Giro

10.5.2006 18:23

Takový výsledek by rozhodně neměl zapadnout, takových nestřádá česká silniční cyklistika mnoho - Jan Hruška vyhrál o víkendu nejen časovku, ale i celkově slavný španělský etapový závod profesionálů Clásica de Alcobendas. Prokázal tak vynikající formu před odjezdem na prestižní etapy Kolem Katalánska. „Vyhrál jsem o víkendu vlastně všechny cenné trikoty pro jednotlivce, kromě dresu vrchaře,“ řekl Hruška při krátké návštěvě ČR.

Bookmark and Share

„A toho si dobře všímají i šéfové stájí, kteří teď jedou nejsledovanější profizávod května, italské Giro. Rád bych se ještě na Giro d´Italia v budoucnu vrátil. Na závody, na kterých vyhráváte, se nezapomíná. Letos ale jedu ve stáji, která vznikla zcela nově. A takové samozřejmě Italové na Giro nezvou…“ Taková je profesionální cyklistika. Rodák z Dlouhé Loučky u Olomouce, nyní 31letý, je 7 roků mezi profesionály v zahraničí, jeho víkendové výhry etapy a celkově byly o víkendu v pořadí 6. a 7. „Doufám, že přibudou další. Poprvé v zahraniční profistáji jezdím letos jako hlavní lídr týmu. Poprvé se mnohé dění v přípravě i v závodě řídí podle mě. Ale právě pro tuhle zkušenost jsem risknul přestup do zcela nové stáje 3 Molinos Resort, ačkoliv možnost zůstat v ProTour týmu Liberty Seguros – Würth se ještě v zimě nabídla poté, co distancovali „jedničku“ Herase…“ Příjmení Hruška vešlo široce ve známost po úspěchu v prologu pod okny papeže a po výhře v časovce na Giro d´Italia před 7 lety. Od té doby střídá jen španělské kluby, mnohem silnější než ty, kterými prošel dříve v ČR. Jezdil ve Vitalicio Seguros, pak ve slavné mamutí stáji ONCE vedle mistra světa Olana, loni patřil k pobočníkům lídra Herase v Liberty Seguros. A pro letošek přijal nabídku na roli lídra v novém „continental teamu“. Loni byl špičkovým čs. silničářem s body v ProTour klasifikaci, nyní boduje zas. Paradox: přípravu na etapy minulého týdne absolvoval Jan Hruška v Česku a dokonce na horském kole, v bikerských závodech v Českém ráji a v České Lípě. „Jel velmi dobře, prakticky jsme ho honili od startu až do cíle,“ řekl uznale o jeho formě náš nejúspěšnější profisilničář Ján Svorada (37), jenž nyní také jezdí závody bikerů po ČR, aby lépe poznal stav domácí cyklistiky. Hruška měl slibně se zvedající formu už v březnu a v půli dubna. Pak dostal za úkol odpočinout si a připravit se ke druhé – nynější fázi sezóny. V té další chce Jan Hruška startovat na mistrovství ČR. „Letos mně v tom po mnoha letech nebude klub dělat problémy, ani s kolem, ani kvůli obavě z možného zranění. Takže bych se rád kvalifikoval s dobrou formou i na mistrovství světa. Vyšel jsem z venkovského klubu a pořád je pro mě cenné vyhrávat i reprezentovat.“ (tp)

Diskusní fórum pro: "Hruška vyhrál Clásica de Alcobendas, chce se vrátit i na Giro"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |