Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cooke vyhrál první etapu, Spartě se nedařilo

15.5.2006 09:14

Schrems (Rakousko) - Australský cyklista Baden Cooke ze stáje Unibet.com splnil úlohu jedné z hlavní hvězd 58. ročníku Závodu míru a vyhrál první etapu, která vedla po rakouských silnicích z Lince do Schremsu.

Bookmark and Share

Vítěz bodovací soutěže na Tour de France z roku 2003 porazil v závěrečném spurtu po 139 kilometrech německé jezdce Sebastiana Siedlera a Danila Honda, který by měl být jeho největším soupeřem v boji o etapové vavříny při hromadných dojezdech. Z českých jezdců skončil nejlépe Milan Kadlec z Dukly Praha, který byl klasifikován na 21. místě. Spartě se v první etapě nedařilo, Zdeňku Mlynářovi se nepodařilo prosadit v divokém spurtu celého hlavního pole a dojel na 55. místě. Od začátku úvodní etapy jel peloton pohromadě. K jedinému vážnějšímu úniku došlo po první prémii na 38. kilometru, když ujel Novozélanďan Fraser MacMaster. Postupně si vypracoval náskok až dvě a půl minuty, ale před závěrečnými okruhy ve Schremsu již jel opět celý peloton společně a rozhodovalo se v hromadném spurtu. Závod míru, který se koná po roční pauze zaviněné finančními problémy bývalých pořadatelů, se v neděli přesune na české území. Cooke absolvuje jako první v tomto ročníku ve žlutém trikotu etapu do Českých Budějovic, která měří 177 km. Výsledky - 1. etapa (139 km): 1. Cooke (Austr.) 3:29:02 hod., 2. Siedler, 3. Hondo (oba Něm.), 4. Aug(Est.), 5. Bonomi, 6. Cadamuro (oba It.), ...21. Kadlec, 26. Lazar, 35.Bláha (všichni Dukla Praha), 55. Mlynář (Sparta Praha), 61. Tesař (WiesenhofAkud), 66. Mareš (Naturino Sapore Di Mare), 67. Andrle (PSK Whirlpool)všichni stejný čas.

Diskusní fórum pro: "Cooke vyhrál první etapu, Spartě se nedařilo"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Související články

Žádné související články

Související publikace

Žádné doporučené mapy

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |