GIANT Berounský BikeMaraton poprvé

12.6.2006 10:48

Dobrá věc se podařila, na start prvního ročníku závodu se na tratích 38 a 72 km postavilo téměř 650 cyklistů. A to nejen díky pořadatelům, kteří zařídili pěkné počasí. Trasy závodu svým převýšením a povrchem mohli absolvovat i méně zdatní cyklisté.

Kromě již obvyklého davu hobíků se závodu účastnili také závodníci české špičky v čele s Mistry republiky Pavlem Boudným a Martinem Horákem. Právě tito dva závodníci si to na dlouhé trase rozdali o vítězství. Před sjezdem do Berouna o svém prvenství rozhodl Martin Horák (Rock Machine Cyklomax). Druhý dojel s odstupem 15 vteřin Pavel Boudný (bicy.cz) a třetí s odstupem 1,5 minuty Václav Aška (Hervis-Cyklo Adam).Na trase 38 km zvítězil v rekordním čase Jan Škarnitzl (DIMP-GIANT Team) před Janem Šubrtem (Bike&Surf) a Jiřím Podaným (As-Trans KL Most).Zajímavostí bylo drtivé vítězství první ženy v pořadí na dlouhé trase, Aleny Dymlové (GIANT Racing Team), která nadělila druhé v pořadí téměř jednu hodinu. Alena v absolutním pořadí skončila na 37. místě !!!Součástí akce byly i dětské závody Junior Bike. Nejmenší závodníci v šesti kategorích absolvovali závody přímo na Husově náměstí v Berouně. Výtěžek ze startovného závodů Junior Bike pořadatelé věnovali na konto nadace Pomozte dětem.Závod je zařazen do Progress Cycle Maraton Série, která pokračuje GIANT Breznianským cyklomaratonem v Brezne na Slovensku již tuto sobotu 17.6. Výsledky si můžete prohlédnout na následujících stránkách: Absolutní pořadí 38 a 72km:http://maratony.sportbusiness.cz/download/beroun_abs.pdfPo kategoriích 38 a 72km:http://maratony.sportbusiness.cz/download/beroun_kat.pdfJunior Bike: http://maratony.sportbusiness.cz/download/beroun_deti.pdfMichal Dalecký

Diskusní fórum pro: "GIANT Berounský BikeMaraton poprvé"