Cykloserver.cz

Aktuality

Mezinárodní trofej - GP Borgers v Rokycanech

18.9.2006 13:14

V centru města Rokycan se 15.9. od 7 večer jelo jedinečné kritérium. Byla to příležitost vidět skoro celou naši top špičku při jednom závodě. Jména jako Raboň, Svorada, Pučelík nebo Ital Quinziato přitáhla řady nadšených diváků.

Bookmark and Share

Noční závodna 100 okruhů v centru Rokycan za účasti profesionálů z Pro Tour se držel většinu trasy pohromadě. AC Sparta Praha hlídala tempo závodu a většinu úniků dojela. V průběhu závodu se rozdělilo 50 prémií po 1000 kč. 12 kol před cílem se z hlavního pole odpoutala silná 11ti členná skupina a vytvořila si 21 sekundový náskok na hlavní pole,8 okruhů před cílem nástup střídal nástup, z toho se na čele vykrystalizovala velmi silná čtyřka v čele s Quinziatem, Sosenkou, Mullerem a  Pučelíkem.Ve spurtu byl nejrychlejší Quinziato před Pučelíkem a Sosenkou. Manuel Quinziato bude jako 37. vítěz zapsán na putovní pohár Mezinárodní Trofeje, kde jsou zapsáni vítězové z posledních let, m.j. Pavel Padrnos, Ján Svorada, Zdeněk Mlynář, Pavel Tonkov, Jan Hruška a další. Manuel Quinziato na letošní Tour de France vybojoval 2 x 4 místo v etapě a byl nositelem žlutého trikotu na závodě Okolo Beneluxu a je mistr Evropy v časovce. 1. místo  Quinziato Manuel Team Liquigas Itálie   2:03,202. místo  Pučelík Petr  AC Sparta Praha3. místo  Sosenka Ondřej Aqua a Sapone - Caffe Mocambo 4. místo  Muller Martin  Team Milram, 5. místo  Tesař Lubor Wiesenhof Akud, 6. místo  Svorada Ján Grisoft XCR, 7. místo Raboň František T- Mobile, 8. místo  Pečenka Martin AC Sparta Praha, 9. místo  Šimek Jan Dukla Liberec, 10. místo Kadlec Milan Dukla Praha, 11. místo Kappes Andreas Team Gutersloh Vylučovací závod pro vybraných 17 závodníků,  reprezentantů jednotlivých týmů z hlavního závodu.Jedná se o závod, koncipovaný po vzoru dráhových závodů, při kterém odstupuje vždy poslední závodník na pásce. První byl vyřazen Petr Cirkl z týmu Hrinkow a postupně vypadával jeden reprezentant za druhým. V průběhu závodu se snažili jednotliví závodníci odjet v samostatném úniku a rozhodnout tak pro sebe závod. Únik se podařil až 3 kola před cílem Janu Fialovi,takže si dojel s malým náskokem pro vítězství. Lubor Tesař potvrdil svoje dráhové zkušenosti a ve spurtu porazil MTB reprezentanta Milana Spěšného - dříve také výborného dráhaře. 1. místo Fiala Jan     AC Sparta Praha2. místo Tesař Lubor   Wiesenhof Akud3. místo Spěšný Milan  Merida Závod pro příchozí, tzv. "Sparťanskou jízdu", vyhrál junior  Radek Kummer z Karlových Varů. Připojeného závodů dětí Mc Donald Tour a Nadace ČEZ se zůčastnilo 102 dětí ve věku od 7 - 14 let.Zdeněk Rubáš

Diskusní fórum pro: "Mezinárodní trofej - GP Borgers v Rokycanech"