Karlovy Vary na otočku vyhrál Chorvat Kvasina

18.9.2006 15:38

Chorvatský cyklista Matija Kvasina ze slovinské stáje Perutinja Ptuj se stal vítězem závodu Praha - Karlovy Vary - Praha, který se jel v neděli 17.září na tradiční trati poprvé po šestnáctileté přestávce.

Po 262 kilometrech v cíli 61. ročníku závodu porazil o tři sekundy českého reprezentanta Lubora Tesaře a o další tři sekundy později projel cílovou páskou na Letné Petr Benčík z českého celku PSK Whirlpool.Na trať nejtěžšího českého závodu se vydalo 124 cyklistů ze šesti zemí a hned po startu vyrazila vpřed šestičlenná skupina uprchlíků. Jejich únik sice neměl dlouhého trvání, zato inspiroval ostatní soupeře. Aktivně si počínali Hrubý a Křížek ze Sparty, Slovák Broniš a Slovinec Omulec a neustále zvyšovali náskok až na 6 minut. Na prémii Panorámka v Karlových Varech měli k dobru dvě a půl minuty. Náskok drželi až před Krušovice, kdy je postupně pohltil peloton.Vpředu se pak vytvořila třináctičlenná skupina, v níž byli hodně aktivní cyklisté slovinské stáje Perutinja Ptuj. Z Čechů byli v popředí Benčík, Hebík ze Sparty, Přecechtěl z týmu Svorada WCR, Kadlec z pražské Dukly a Tesař. Dvacet kilometrů před cílem nastoupil Tesař, spolu s ním se vydal do úniku slovenský reprezentant Kováč a Chorvat Rogina. Tento nástup ale ještě nevyšel, pronásledovatelé je pohltili, když Kováč a Rogina nechtěli střídat. Tesař vyprovokoval další únik, ale soupeři z Ptuje si jej hlídali. V zatáčce před cílem vedoucí cyklisté museli brzdit a vytěžil z toho Kvasina. Rozhodujících pár metrů náskoku udržel až do cíle.Pod Strahovem, 5 km před cílem, byla bohužel špatně nasměrována druhá skupina s Martinem Hebíkem, a tím ztratila možnost bojovat o nejvyšší příčky, kdy se z 10 s ztráty na první skupinu stala rázem 1 minutová ztráta. Až na tyto problémy byl závod výborně zajištěn po celé trase. Neuvěřitelné závodní nasazení i po 230 km, kdy nástup střídal nástup  a  cílová motivace s dotací na cenách 310 tis. Kč byla obrovská. Výsledky - 262 km: 1. Kvasina (Chorv.) 6:38:20, 2. Tesař (ČR) -3, 3. Benčík (PSK Whirlpool) -6, 4. Mihojevič (Chorv.) -16, 5. Božič (Slovin.)Kompletní výsledky najdete ZDE>>Zdeněk Rubáš

Diskusní fórum pro: "Karlovy Vary na otočku vyhrál Chorvat Kvasina"

Cestovatelský server miki 21. 9. 2006, 12:27
RE: Karlovy Vary na ... Smetana 18. 9. 2006, 20:43
RE: Karlovy Vary na ... 18. 9. 2006, 18:10