Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

První opravdový singltrek v Česku je hotový

20.5.2008 15:01

500 dobrovolnických hodin, 160 metrů, 28 čembistů, 3 dny, 1 singltrek. To jsou porodní míry prvního opravdového singltreku v Česku. Od počátku května si ho může každý vyzkoušet v Jablonci zásluhou České moutainbikové asociace (ČeMBA), která projekt zcela z vlastních zdrojů financovala.

Bookmark and Share

Aleš Gába Její dobrovolníci postavili za tři dny 160 metrů dlouhý úsek, který díky svému vhodnému umístnění osvěžuje možnost rekreace v oblíbené lokalitě jablonecké přehrady. Realizace projektu byla vedena světovým expertem, legendárním velšanem Horní pasáž je zkrátka sexyDafyddem Davisem, který byl dokonce za stavbu těchto stezek vyznamenán britskou královnou. ČeMBA tak v Česku vybudovala stejnou stezku, jakými se pyšní nejvyhlášenější bajkové lokality ve světě.
 

Nahoru, dolů. Kolem stromu. Kolem kamene.Jablonecký singltrek je však především modelovou stavbou, proto není jeho délka nijak závratná. Vznikl jako ukázka pro seminář o cyklistice v lesích, který Česká Mountainbiková Asociace pořádá spolu s Českou lesnickou společností pro lesníky, pracovníky ochrany přírody a samosprávu. Jejím cílem je informovat tyto klíčové skupiny o problematice terénní cyklistiky, což by mělo být dalším přispěním k posílení pozic bajkerů před úřady.

 

Poslední dodělávky na spodní části stezky.Podoba singltreku byla navržena na míru dané příměstské lokalitě. Proto jsou jeho obtížnost, trasování a sklon relativně nenáročné a vhodné i pro méně zdatné bajkery. V horách se však může podobná stezka proměnit třeba na technickou lahůdku pro zkušené. Jablonecký singltrek je však i přes ukázkový účel pro své uživatele plně funkční. A jak ukazují bezprostřední reakce těch, kteří si jej vyzkoušeli, také velice příjemné zpestření rekreace v bezprostřední blízkosti Jablonce.

 

S přírodě blízkými rekreačními stezkami nemají úředníci v Prostě pohoda.Česku příliš zkušeností. Proto vznik jabloneckého singltreku provázelo náročné vyjednávání a pečlivé přípravy. Nakonec nevyšly smělejší plány na delší stezku účelně zapojenou do stávající sítě cest v Jizerských horách. ČeMBA se proto obrátila na město Jablonec nad Nisou, které vlastní lesy přímo určené k rekreaci a sportovnímu využití. Díky jeho vstřícnému přístupu je nyní singltrek hotový. V průběhu léta se jeho břehy zazelenají a viditelná zbude pouze úzká stopa stezky. Bajkeři ani pěší pak nepoznají, že se singltrek nad jabloneckou přehradou nevine od nepaměti.

 

Veškeré informace, videa i fotogalerii jabloneckého singltreku naleznete na http://jabloneckysingl.cemba.info/


Petr Slavík

 

Diskusní fórum pro: "První opravdový singltrek v Česku je hotový"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |