Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

24hodinovka ve Vesci již za 14 dní

28.5.2008 15:26

O víkendu 14.-15. června 2008 proběhne již čtrnáctý ročník mezinárodního vytrvalostního cyklistického závodu na horských kolech 24hodin MTB 2008. Opět se pojede v lyžařském areálu ve Vesci u Liberce. Samotný závod se bude konat souběžně s prvním ročníkem festivalu horských kol BIKETEK.

Bookmark and Share

Loňského ročníku  se zúčastnilo neuvěřitelných 292 závodníků, z nichž pouze 18 závod nedokončilo. Během víkendu bylo v areálu na 750 lidí, ať už jako doprovodný tým závodníků nebo příchozích diváků. Do kategorie sólo – muži se přihlásilo 68 borců, sólo – ženy 4 odvážné ženy, dvojice – muži 32 dvojic, dvojice – mix 14 týmů, do kategorie čtveřic 32 týmů a poprvé jel závod i tandem na dvoukole. Účast byla již tradičně mezinárodní, vedle Čechů přijeli závodníci z Polska a Slovenska.

Po okruhu dlouhém 14,3 km s převýšením cca 300 m, který vede po zpevněných i nezpevněných cestách se dvěma adrenalinovými sjezdy, se budou závodníci prohánět na horských kolech celých dvacet čtyři hodin.

Vlastní závod je rozdělený do následujících kategorií:

jednotlivci – nejprestižnější a nejnáročnější kategorie pro skutečně trénované nebo výjimečně odolné jedince
dvojice – určena pro sportovně laděné hobby týmy ve složení muži, ženy nebo mix
čtveřice –ideální nejen pro „bikery“ tělem i duší, ale i pro příležitostné jezdce na horských kolech
čtveřice firemní „Se šéfem na férovku“a spinning - kategorie firemních čtyřčlenných týmů - tato kategorie je především pro ty, jež mají chuť ve svém kolektivu podpořit společného týmového ducha velmi náročným sportovním výkonem. Na trati závodu je vždy jen jeden z družstva, a to dovoluje ostatním nejen odpočívat, ale i sledovat bohatý doprovodný program.

Jan Hataš
www.24hours-mtb.com

Diskusní fórum pro: "24hodinovka ve Vesci již za 14 dní"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |