Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Galaxy Zručský maraton – dva dny poté

2.7.2008 14:14

Pokud to máte k místu konání závodu, Sport-hotelu Kácov, daleko, a musíte sem dojet už v pátek večer, doporučuju si ustlat pod malými smrčky u minigolfu. Teda, jedině v případě, že zrovna neprší.

Bookmark and Share

Když spí člověk pod širákem, nedělá mu v téhle roční době potíže časné vstávání. Ptáci začnou cvrlikat kolem půl čtvrté a za chvilku je tu bílý den. Pod těmi smrčky byl klid (Sport-hotel Kácov je na pěkném místě – úplně bokem od silnic a dalších civilizačních výdobytků.), tak jsem ve spacáku bez potíží vydržel do půl osmé.

 
Přihlašování a prezentace závodníků je už v plném proudu. Výrobci a obchodníci rozbíjejí svoje stánky. Umělecký kovář se komponenty pro kola nezabývá, ale i tak měl kolem sebe dost obdivovatelů.

 
Po předvčerejším řádění živlů jsou lesy plné polomů. Pořadatelé museli úplně změnit trať. Bylo to na zrušení závodu. Patří jim díky, že to nevzdali. Ze 70 km zkrátili trasu na cca 60 s převýšením necelých 1000 metrů. Vede většinou po normálních silnicích. Vyvrácené a polámané stromy jsou všude, kam se podíváš. Fakt to jinak nešlo. Terénu jsme si moc neužili, ale jen tak protáhnout kostru taky nezaškodí.


Jelo se, jak jinak, hodně rychle. Po fotografování prvních vteřin po startu jsem jaksi pomalu balil foťák, tak mně všichni ujeli. Na to, abych měl šanci je dohnat, je závod příliš krátký.
První občerstvovnu jsem zaignoroval a jak tak koukám kolem, zdaleka jsem nebyl sám. (No, úplně všichni mně neujeli.) Ta občerstvovna přišla příliš brzo. Už na 18 kiláku. Trochu jsem znejistěl. Prázdno v břichu je jeden z nejhorších pocitů, jaké znám. Naštěstí mám vždy u sebe rohlík poslední záchrany.


Delší dobu pozoruju, jak kolem cesty přibývají borci, nýtující přetržený řetěz. Tak zařadit větší pastorek radši dřív než později. Třicetikilometrový okruh zvládlo 188 bikerů. Nás, co jsme jeli okruhy dva, dojelo do cíle 102. Já na pátém místě (od konce). Pořadatelé si všimli, že jsem jediný jezdec starší 60 let. Vytvořili další kategorii, a tak jsem stanul na bedně, a to hned na nejvyšším stupínku! Ještěže mi nohy dobře slouží, že jsem se moc nehnal a nezneschopnil je na několik dnů, jak se mi pravidelně stávalo zjara. Na stupně vítězů jsem se tedy vyšvihl naprosto mrštně.

 

Celkový dojem – počasí tak akorát, příjemní lidé všude kolem... prostě další vydařená sobota.

Připadá mně divné, že ženy nad 60 let, ačkoliv podle doktorů mají lepší dispozice k vytrvalostním sportům a kromě toho se (podle statistik) dožívají vyššího věku, se v našich kruzích vůbec nevyskytují.

Výsledky najdete ZDE>>

Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "Galaxy Zručský maraton – dva dny poté"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu