Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

MERIDA BIKE ADVENTURE 2008 - Již se to blíží!

18.7.2008 12:09

Již jsme Vás informovali o orientačním bodovacím závodu dvojic na horských kolech. Jeho termín se závratně přiblížil – poslední červencový víkend 26. - 27. 7. 2008 se tato už věhlasná akce uskuteční mezi Vltavskými břehy a Brdskými hřebeny.

Bookmark and Share

Merida Bike Adventure je 2-etapový bodovací závod dvojic na horském kole s mapou, kde je připraveno několik kategorií pro různě zdatné sportovce. Je důležitá fyzická zdatnost, ale též záleží na spolupráci páru, jelikož dvojice musí absolvovat celou trať společně. Je to také orientační závod, takže kromě dobré fyzické kondice je též důležité přemýšlet, zvolit vhodnou trasu a hlavně nezabloudit! Tak se závod pro některé páry stává nejen fyzicky, ale též psychicky velmi vyčerpávající. Jedná se o naprosto neobvyklý sportovní koncept, který pořadatalé převzali z Velké Británie, kde se začal jezdit jako protipól k MTB maratónům.


Limit 1000 startujících byl letos vyčerpán v rekordních 12 hodinách! Účastníci se tradičně sjíždí z mnoha zemí Evropy. Tento závod se tedy stal populární pro bikery ze všech koutů Čech, Rakouska, Slovenska, Německa nebo Polska, ale nejsou výjimkou ani závodníci z Austrálie, Anglie nebo Nového Zélandu. Všichni tito lidé jsou lákáni rozmanitostí tratí, netradičním pojetím cyklistiky, příjemně stráveným víkendem v přírodě a v neposlední řadě organizačně kvalitní akcí. Akci zajišťuje oddíl orientačního běhu USK Praha.


Vzhledem k rychlému vyčerpání všech startovacích míst se pořadatelé rozhodli pro možnost BA Open. Tedy dáme prostor i těm předem neregistrovaným – na prezentaci si mohou vyzvednout mapu s kontrolami a po odstartování posledního předem registrovaného závodníka si mohou vyzkoušet „ostrý“ start ze startovacího oblouku, změřit čas a pak sečíst objeté body, a tak se aspoň pomyslně poměřit s ostatními startujícími. Tímto způsobem si mohou BA vyzkoušet např. ti, co se nemohou zúčastnit celého víkendu, nebo nikdy nic podobného nezkoušeli a obávají se, že by to nezvládli.

 
Brdský hřeben je velkým lákadlem pro nejrůznější MTB disciplíny (od maratónů, přes MTBO, cross country nebo down hill sjezdy), ale Merida Bike Adventure je suveréně tou největší akcí letošní sezóny. Letos v květnu tu např. oddíl USK Praha uspořádal také český pohár MTBO v Mníšku pod Brdy nebo dobříšský klub SK Vlaska uspořádal populární Brdman Cross. Dostupnost této oblasti z celé republiky nahrává obrovskému zájmu o všechny akce v okolí.


V minulých ročnících se závodu Bike Adventure zúčastnila velká řádka českých vrcholových sportovců, včetně několika mistrů světa, Evropy, republiky, ale i olympijských medailistů – např. Lukáš Bauer, Martin Koukal nebo Radim Kořínek. V letošním roce se závodů zúčastní naše nejúspěšnější sportovkyně posledních let – lyžařka Kateřina Neumannová, o umístění bude bojovat ve dvojici s Petrem Vaňkem. Bez šancí nebude ovšem ani Michaela Gigon (čtyřnásobná mistryně světa MTBO) v páru s partnerem Andy Cohnem.


Závod se koná 26. - 27. 7. 2008 v prostoru mezi Vltavským břehem a Brdským hřebenem se shromaždištěm ve střeleckém areálu Dobříš.
Více informací najdete na www.bike-adventure.cz.

 

Misha Lacigová
foto: Miroslav Rygl

Diskusní fórum pro: "MERIDA BIKE ADVENTURE 2008 - Již se to blíží! "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |