Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Merida Bike Adventure 08 - výsledkový servis

28.7.2008 13:34

Absolutními vítězi 8. ročníku závodu Merida Bike Adventure stala dvojice Petr Strejček – Radovan Mach (KOS Tesla Brno) s počtem 1120 bodů. Tohoto dvouetapového orientačního závodu dvojic na horském kole se zúčastnilo na 1200 jezdců, které na trati provázelo teplé slunečné počasí s občasnými bouřkami.

Bookmark and Share

Pořadatelé z USK Praha děkují všem závodníkům i partnerům závodu za účast.

 

10-hodinová trasa rozdělená do dvou etap dokonale prověřila orientační schopnosti, fyzickou připravenost a souhru dvoučlenných teamů. Na startu se kromě českých závodníků objevili také cyklisté ze Slovenska, Rakouska, Maďarska a Velké Británie. Tento závod je naprosto odlišný od všech běžných cyklomaratonů tím, že závodníci jedou podle mapy a svoje kontroly a cestu mezi nimi si vybírají dle svého uvážení.

 

Terén


Populární akce se koná každý rok v jiném terénu, letos pořadatelé z USK Praha zvolili prostor rozkládající se mezi Brdy a Vltavou s centrem u dobříšské obory Aglaia. Na dva dny zde vyrostla přírodní sportovní aréna a stanové městečko, které přivítalo 1300 dočasných obyvatel, účastníků závodu, diváků a pořadatelů. K jejich spokojenosti zde přispěly kromě výborné organizace, také přírodní podmínky – zvlněný terén, síť lesních silniček a zpevněných cest .

Detaily o závodě


Pro závodníky byla připravena mapa s měřítkem 1: 50 000 a rozměrem 85 x 65 cm, na které bylo rozmístěno 43 kontrol s různými bodovými hodnotami. Úkolem je nasbírat co nejvíce bodů v daném časovém limitu, který byl pro sobotní etapu stanoven na 4 hodiny, pro nedělní na 6. Elektronické zpracování výsledků je na orientačních závodech samozřejmostí, v tomto případě se rozdávají také penalizace za překročení časového limitu. Výsledek závodu určuje bodové score, kterého závodníci dosáhnou, nikoli dosažený čas. Závod je tak velmi napínavý do posledních vteřin, kdo raději přijel dříve a komu se vyplatilo ještě dojet pro nějakou kontrolu i přes riziko překročení limitu. Nestačí ovšem pouze zvolit správnou strategii, jde také o bezchybnou realizaci postupu, správný odhad času, dobrou spolupráci s partnerem, a dostatečnou fyzickou připravenost pro několik hodin v sedle kola.

 

Královna bílé stopy si vyzkoušela orienťák.


Na závod přijala pozvání také Kateřina Neumannová, která jela ve dvojici s Petrem Vaňkem (Merida Biking team). V sobotní etapě skončili na úspěšném 24. místě v kategorii mixů.

Mezi oběma etapami se konalo vyhlášení vítězů první etapy a sobotní večer byl také zpestřen prezentací mapových postupů nejlepších závodníků první etapy.

 

Více informací na www.bike-adventure.cz.

 

Vítězové závodu MERIDA Bike Adventure 2007

 

Muži: 1. 1220 bodů Petr Strejček, Radovan Mach – KOS Tesla Brno, Ženy:
1. 930 bodů Věrka Pařízková, Jarča Folprechtová – SNS Smržovka, Mixy:
1. 1140 bodů Bohatá Kateřina, Mil Petr – CRAFT Team, Muži senioři: 1. 1110 bodů Pavlík Radek, Kolář Rudolf – Magnus Orienteering, Ženy seniorky: 1. 826 bodů Vavrysová Iva, Dohnalová Jindra - CRAFT Team, Mixy senioři: 1. 1140 bodů Novotný Milan, Novotná Petra - T-MAPY, Závod družstev – kategorie Team Spirit: KOS Tesla Brno


Markéta Novotná

foto: Miroslav Rygl


 

Diskusní fórum pro: "Merida Bike Adventure 08 - výsledkový servis"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |