Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Taková pěkná tečka za letošním létem

7.10.2008 17:53

Když vyjdou špatné předpovědi, je pesimista spokojenej, že na jeho slova došlo. Když nevyjdou, je rád, že to dobře dopadlo. Pesimista je tedy v pohodě za všech okolností. Tvrdím, že koncem září se nedá počítat se suchou stezkou. Do středy to vypadalo, že Žďárské vrchy, kde se Merida Bike Vysočina odehraje, budou vyjímečně v suchu, ale pak začalo vydatně pršet.

Bookmark and Share

Já to říkal, že nás bahno nemine. Aktuality na webu závodu mně dávají za pravdu. Ještě v úterý zdůrazňovaly, že trať je suchá a v pátek už jen diplomaticky říkaly, že trať je v perfektním stavu. No, někdo má blato rád... V pátek už sice svítilo sluníčko, ale při té zimě nemůže mokro vyschnout. Vítr je výrazný, polňačky by mohly být vyfoukané, ale do lesa se vítr nedostane. Aspoň že rádio věští, že bude pěkně.

 

Sobotní ranní zima se dala vydržet. Před 14 dny na Sudetech bylo hůř. Stejně nechápu nadšence, kteří na cestu vyjíždí v šortkách. Já si ale uvědomuju, že mám jen jedny kolena, tak pojedu v teplákách.


Ve SKI areálu za Novým Městem na Moravě je velké hemžení od časného rána. Podnik je pojat velkoryse. Půlmaraton, maraton, sprint a v neděli XC, to vše za účasti nejšpicovnějších světových špiček. My, co dáváme 80 kilometrovou trať, startujeme už v devět. Je potřeba dojet za světla. Jedou nás přes dvě stovky. První 40 kilometrový okruh by měl být rekreační – jen tak na rozjezd.


Ten liják byl sice vydatný, ale sucho předtím ještě vydatnější. Voda se beze stopy vsákla. Není rozbahněno ani v lese. Bezva. Teda – takové ty úseky přes prameniště/rašeliniště, kde je mokro pernamentně, jsou mokré i teď, ale tohle berem jako příjemné zpestření. První okruh končí náročným sjezdem přes kořeny. Tady kdyby mě dojelo čelo krátké tratě, která startovala hodinu po nás – to by bylo hustý. Naštěstí k tomu nedošlo. Okruh jsem zmákl za dvě a čtvrt hodiny. Takhle rychle jsem při závodě ještě nejel. Prokličkovali jsme stadionem a vřítili se do druhého kola, které bude co do terénu, členitosti i rozhledů po krásné krajině Žďárských vrchů, zajímavější. Detaily jsou ZDE>>.


Těžko hodnotit. Mně připadal celý závod moc pěkný. Určitě k tomu přispělo hezké počasí, že se neprášilo od kol, ani od nich nelítalo blato, že trať byla perfektně značená... Přesto si kdosi stěžoval, že bloudil. Chce to míň chlastat. Celé to bylo i pro mě jetelné, až na sjezd z Bohdalce. Příště ho nacvičím. A taky do některých strání je racionálnější jít pěšky. Celkem jsme vystoupali 1800 metrů. To je tak akorát, aby si člověk ty kopce moc neznechutil.


Jsem na cestě teprve necelých pět a půl hodiny, a už je tu SKI hotel a cíl. Je tak nenápadný, bez jediného fandícího diváka, že jsem jej nezaregistroval a valím s nezmenšeným úsilím dál. Až děvčata – odebíračky čipů – mě zastavily. Nerozladilo mě to. Chápu, že tady teď všichni žijou rozjížďkami sprintu. Na nedostatek obdivovatelů si nemůžu stěžovat. Dyť ta tlupa děcek v kterési dědině na zhruba 55. kilometru fandila s úžasným nasazením. A v další vsi další!


O čtyřicítku byl větší zájem, jelo kolem 500 lidí. Mezi ženami vyhrála Katka Neumannová. Těch 40 km prvního kola ujela o třičtvrtě hodiny rychleji než já. Závod si dal i hokejový brankář Dominik Hašek. Ten byl rychlejší jen o půl hodiny.


Byla to zkrátka prima akce každým coulem. Rád poznávám nové závody – radši dám něco, co jsem ještě nejel, ale sem se určitě vrátím.

 

Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "Taková pěkná tečka za letošním létem"

Názor Autor Datum a čas
RE: Taková pěkná teč... Honza 9. 10. 2008, 16:10
RE: Taková pěkná teč... Honza / Howgh 8. 10. 2008, 13:31
RE: hladový závod pepa 8. 10. 2008, 02:06

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu