Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vítězem Free Litovel Bobr Cupu 2008 je tým OpavaNet / Internet Billboard

8.10.2008 09:09

Čtrnáctý ročník Free Litovel Bobr Cupu ovládla trojice z týmu OpavaNet / Internet Billboard. Běžec Pavel Brýdl, cyklista Martin Horák a finišman na kajaku Robert Knebel porazil ve velice těsném souboji družstvo Insportline. Bronz zajistil Pivovaru Litovel až nejrychlejší vodák Tomáš Slovák, který v posledních metrech udolal do té doby třetí Trek.

Bookmark and Share

Počasí se před závodem neumoudřilo a po vytrvalém pátečním dešti se i sobota probrala do propršeného rána. Teplota osm stupňů a déšť navrch mnoho týmů odradil, přesto se na start postavilo celkem 183 týmů a 18 z nich čistě v ženském složení. V průběhu dopoledne se naštěstí trochu vyčasilo, takže start už neprovázely kapky, nepříjemný chlad však závodníky neopustil.

 

Do areálu litovelského koupaliště znovu našly cestu stovky diváků a mohly sledovat hromadný start běžců a jejich první ponoření do řeky Moravy. V běžeckém úseku se od začátku na čele usadila skupinka favoritů. V polovině tratě na brodu pod Templem figuroval ve vedení Lukáš Barták z týmu Insportline. V posledních kilometrech se pořadí promíchalo a jako první do cílového brodu skočil Daniel Fekl z týmu Kroměříž 1. Reprezentant v duatlonu předával šest vteřin před Pavlem Brýdlem a s dalším devatenáctisekundovým náskokem před Tomášem Bláhou.

 

Trať dnes byla hodně bahnitá, poslední dva kilometry po poli byly fakt brutální. Kupodivu brody letos nebyly nijak těžké. Oproti loňskému roku, kdy se muselo plavat, byl letošek v pohodě po prsa“ popsal běžecký úsek Pavel Brýdl.


V cyklistické části vyjel jako první do polí a lesů Ondřej Malý, jenže těsně za ním vyrazila smečka honících psů, která šla brzy před něj. Do čela se nejprve prosadil Martin Horák z týmu OpavaNet / Internet Billboard. Skvěle si počínal i Tomáš Vokrouhlík a v polovině tratě utvořili s Horákem duo, které trochu uskočilo soupeřům. Velice dobře si počínal i Jiří Novák z Insportlinu, který se přehnal přes Jana Hrušku s Janem Jobánkem a usadil se na třetí pozici. Novákova stíhací jízda ho vynesla dokonce do čela pořadí MTB. V prostoru cíle však byl první Tomáš Vokrouhlík z týmu Trek. „Letos jsem tady poprvé a strašně se mi to líbilo. Technická a úzká trať mezi stromy, prostě paráda. Lákali mě tady už dřív, ale nikdy mě nepřesvědčili až letos a jsem za to rád.“ Těsně za Vokrouhlíkem předával štafetový kolík Martin Horák a jen deset vteřin za ním dojel Jiří Novák.


O vítězi musela rozhodnout voda a byl to nevídaný souboj. V cíli nakonec dělila nejrychlejší čtyři týmy necelá minuta. Velký návrat do špičkového sportu osladil vítězstvím sedmatřicetiletý kajakář Robert Knebel. Na dvaceti minutách nejprve setřásl Karla Slepicu z Treku a poté musel odolávat náporu Aleše Marka. „Karlovi jsem utekl ještě před nasednutím do lodě, ale proti proudu mě Aleš Marek hodně sjížděl. Po otočce se mi jelo líp a nakonec to vyšlo,“ popsal dramatický vodácký úsek Robert Knebel. „Řekl jsem si, že už budu závodit jen pro radost a to se mi dneska moc nesplnilo. Byla to opravdová dřina a radost v mém věku mám hlavně z toho, že jsem dojel do cíle“ dodal vítěz. Stříbro s odstupem necelé půlminuty vydřel Aleš Marek z Insportlinu. K bronzu se propádloval nejlepším časem Tomáš Slovák.


Na startu byl i VIP tým s Ladou Kozlíkovou a Jaroslavem Volfem. Tým Nutrend rozběhl třináctý Viktor Novotný (reprezentant v dálkovém lyžování) a pak už šlápla do pedálů cyklistická mistryně světa Lada Kozlíková, která na svém prvním Bobr Cupu se hlavně prala s těžkým terénem. Stříbrný olympionik Jaroslav Volf se představil na, pro něj netypickém, kajaku a dovezl tým k 35. místu.

 

David Knebel

Diskusní fórum pro: "Vítězem Free Litovel Bobr Cupu 2008 je tým OpavaNet / Internet Billboard"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život
 
BikersStickers.com

Vyhrajte s námi

Batoh Force Berry Pro, 12l černá fluo

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz