Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražané mají možnost říci, co se jim nelíbí na cyklistické dopravě

24.2.2009 16:15

Až do konce února 2009 mají občané Prahy možnost vyjádřit svůj názor na podmínky cyklodopravy v hlavním městě. Internetový dotazník, umístěný na adrese www.kolo-ve-meste.cz, má za cíl zjistit, jaké důvody brání pražským občanům přepravovat se po městě na kole. Iniciátoři průzkumu, tým „advokátů klimatu“ projektu Challenge Europe, navrhnou na základě zjištěných výsledků ve spolupráci s partnerskými organizacemi možná řešení této problematiky. Tuto celoevropskou iniciativu za snížení emisí CO2 vyhlásila v roce 2008 organizace British Council.

Bookmark and Share

Skupina mladých lidí se zájmem o změnu klimatu, kteří se v červnu 2008 zapojili do celoevropského projektu Challenge Europe vyhlášeného organizací British Council, se rozhodla přispět k usnadnění pohybu cyklistů v Praze. Prostřednictvím dotazníku umístěného na stránkách www.kolo-ve-meste.cz zkoumá překážky obyvatel Prahy pro využívání kola jako dopravního prostředku po městě. Mimo jiné zjišťuje, jak často se lidé přepravují na kole, z jakých důvodů nevyužívají kolo častěji a co by jejich cesty na kole usnadnilo. Shromážděné odpovědi využijí tzv. „advokáti klimatu“ jako podklad pro návrhy řešení problematiky cyklistické dopravy v hlavním městě. „Našim cílem je podpořit diskuzi o cyklistice jako zdravém a ohleduplném způsobu dopravy po městě a zapojit do ní i širokou pražskou veřejnost,“ říká Alžběta Kundrátová, studentka práv na Masarykově univerzitě v Brně a jedna z „advokátů klimatu“, kteří se rozhodli věnovat právě cyklodopravě v hlavním městě.

 

Dotazník mohou obyvatelé Prahy a okolí vyplňovat až do konce února. Partnery konceptu „Kolo ve městě“ jsou iniciativy Auto*Mat, NaKole a občanské sdružení Oživení. Podporuje ho i patron projektu Challenge Europe prof. RNDr. Bedřich Moldan, CSc., senátor a profesor UK v oboru ochrany životního prostředí.

 

Další členové skupiny „advokátů klimatu“ projektu Challenge Europe v České Republice se věnují problematice rozvoje lokální výroby čisté energie, podpoře výstavby pasivních a nízkoenergetických budov a propagaci environmentálně a sociálně příznivého oblečení.

 

-PR-

Diskusní fórum pro: "Pražané mají možnost říci, co se jim nelíbí na cyklistické dopravě"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu