Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

V sobotu startují tři velké série

17.4.2009 15:14

Hluboká nad Vltavou bude o víkendu plná cyklistů, pojede se tam totiž závod na horských kolech Radegast Birell Okolobudějc, který je úvodním dílem letošní Cyklomaraton Tour. Kromě jedenáctidílného cyklomaratonského seriálu tento závod otevře i sérii Xterra Czech Tour a Český pohár v půl maratonu.

Bookmark and Share

Na start sobotního závodu se postaví špičkoví závodníci, ale i amatéři, kterých bývá ve startovní listině nejvíce. Každý si totiž při závodě přijde na své. Okruh je plný krásných míst, jede se napříč hlubokými lesy, po polních cestách i po úzkých asfaltových silničkách. Začátečníci mohou objet jen jeden pětadvacetikilometrový okruh a zúčastnit se takzvaného sprint maratonu. Zkušenější pojedou okruh dvakrát. Také pro děti bude připraven krátký závod, který prověří jejich síly. Start i cíl je u sporthotelu Barborka na Hluboké, kde už minulý rok našel závod kvalitní zázemí, tenkrát se jel ještě pouze jako Xterra MTB Rallye Vltava.

 

Ze známých jezdců se na Hluboké ukáže například Martin Horák (KED Cyklomax), který bude bojovat především s Jihočechy Petrem Cirklem (Velosport Valenta), Stanislavem Bambulou a jeho bratrem Ondřejem, ten minulý rok na této trati zvítězil. Z terénních triatletů, kteří si pojedou svůj pomyslný závod v závodě, se chystá startovat kompletní Česká špička. Vítěz loňské Xterra Czech Tour Jan Kubíček, úspěšný reprezentant Karel Zadák, Pavel Michal, všestranný Leoš Roušavý a o návrat mezi Xterra elitu se bude snažit i František Žilák, který se minulý rok soustředil jen na Cyklomaraton Tour. Dívčí krásu v závodě nezapřou Xterra sestry Ivana a Kateřina Loubkovy (obě TT Cyklorenova Cvikov) nebo čistá bikerka Tereza Vaňková (Dimp Giant).

 

Při závěrečném vyhlašování celé řady cen proběhne i zakončení loňského poháru Twin Bike série, který spojil závody na Hluboké, v Českých Budějovicích a v Tálíně. Na závěr se bude losovat bohatá tombola, ve které mohou vyhrát zajímavé ceny i závodníci, kteří na trati neuspěli.

 

Více informací o závodě a celé trati najdete na www.cyklomaratontour.cz. Přihlášku můžete podat už jen v sobotu 18. dubna od 8:00 v areálu sporthotelu Barborka.

 

Petr Mach

Diskusní fórum pro: "V sobotu startují tři velké série"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu