Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vyplavené Chrástecké sprinty

28.4.2009 15:58

Zbývalo necelých 24 hodin do startu nového ročníku XC seriálu Becker Cup 2009 a převážná většina 800 metrů dlouhého závodního okruhu byla zalitá vodou z přilehlé řeky... Rozhodly pevné nervy. Pořadatelský tým závodu v Chrástu u Plzně pěvně věřil, že voda opadne a pískové podloží veškerou vodu odvede. Ptáte se, jak to dopadlo? …Dobře!!!

Bookmark and Share

Co tedy závodníky čekalo: První díl seriálu Becker Cup 2009 se jel pod názvem Chrástecké sprinty. K objasnění názvu těchto závodů použiji slova hlavního organizátora a koordinátora seriálu Marcela Berana:


A co Vás čeká v neděli? Centrem dění bude Dolní Chrást na prostranství před vyhlášenou hospodou U žáby, kde se Vám nabízí možnost občerstvení (klobásky, pivečko, nanuky...). Najděte si místo na parkování a hledejte stan Superior, kde Vás obereme o startovné, zálohu na číslo a naopak Vás vybavíme startovním číslem, registrované bikery pamětní lahví a "družstevníky" (členy družstev) ještě druhou (také prázdnou) lahví. Na nástěnce si zjistíte číslo rozjížďky a do 11:00 můžete potrénovat.

 

Po 11:00 budete na číselné tabuli postupně vyhlížet číslo té Vaší rozjížďky. Podle toho, kolik borců při jízdě zmáknete Vás přepíšeme do druhého kola, takže až v cíli popadnete dech. Pohledem na nástěnku zjistíte číslo druhé rozjížďky (a nové soupeře). Po druhém popadnutí dechu pak už jen vrátit startovní číslo, zbaštit buřta a pokec s kamarády, než vyhlásíme výsledky.“

Na start se postavilo 101 předem přihlášených závodníků všech věkových kategorií. K průběhu samotného závodu nelze jinak, než používat superlativy! Organizace jednotlivých rozjížděk (a bylo jich 51) běžela naprosto plynule. Závod i slavnostní vyhlášení moderovala Iva Kokešová. Celý den prostorem zněla hudba. Atmosféra jak má na bikových závodech být! Spokojen byl i lékař závodu, který nemusel nikoho ošetřovat.

Po napínavých bojích si z hlavních kategoriích si pohár odvezli Ondřej Cink - Merida Biking Team (muži A), Ondřej Ušel - Cyklosport Kern (muži B) a Radka Spěšná - Plzeň (ženy).

Devátý ročník Becker cupu pokračuje 9. května Velkou cenou Domažlic. Tam se již připravuje klasický závod cross country.


Podrobné výsledky a více informací k celému seriálu Becker Cup 2009 nejdete na oficiálních stránkách ZDE >>.

 

FOTOGALERIE >>>


text a foto: Václav Křížek

www.dvfoto.nolimit.cz

Diskusní fórum pro: "Vyplavené Chrástecké sprinty"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2023 Cykloserver.cz |