Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SMS.cz Adrenalin Cup 2009 se sportovními hvězdami a dvojnásobnou porcí zábavy

28.4.2009 16:40

V sobotu 27.června ožijí Beskydy sportovními výkony odvážných závodníků a slavných sportovců. Ostravice a Lysá Hora znovu přivítá Adrenalin Cup. Letošní třináctý ročník extrémního závodu čtyřčlenných štafet se bude po roční odmlce konat opět za podpory generálního partnera, portálu SMS.cz.

Bookmark and Share

Závod představuje každoročně výzvu pro špičky českého sportu, pozvání opět neodmítl český reprezentant ČR v běhu do vrchu Roman Skalský, dvojnásobný olympionik, cyklista Radim Kořínek, či mistr České republiky v maratonu Jiří Novák. Lysou horu poctí svou účastí i přední čeští paraglidisté Tomáš Brauner a Jan Škrabálek.


Oporou svých ženských týmů budou tradičně Ilona Bublová, olympionička ze Salt Lake City v běhu na lyžích a jedna z nejlepších českých jezdkyň na horském kole, či další přední reprezentantka v MTB, Tereza Jancová. Na divokou vodu řeky Ostravice, vypouštěnou z přehrady Šance se těší mimo jiné i zakladatel Fondu sportovců Terezy Maxové a přední český snowboardista Michal Novotný. Organizátoři v těchto dnech intenzivně jednají s dalšími špičkovými českými reprezentanty, o jejichž účasti budete včas informováni.


Adrenalin Cup ctí týmového ducha, sílu bojovat se soupeři v duchu fair play i sílu jednotlivce překonat sám sebe. Týmy si rozdělují čtyři úseky závodu. V první etapě musí běžec zdolat 16 kilometrů a převýšení 1145 metrů na vrchol Lysé hory, kde předá štafetu paraglidistovi. Následuje 5,5 kilometrů letu a převýšení 925 metrů. Třetího závodníka, jezdce na horském kole, čeká opět výrazné převýšení – 1450 metrů na 32 kilometrech trasy. Tento úsek bude oproti minulému ročníku pozměněn a směřuje víceméně k eliminaci silničního povrchu ve prospěch zpevněných lesních cest, v důsledku toho pak k větší  ezpečnosti závodníků. Oproti všem předchozím ročníkům bude také otočen směr jízdy, cyklisté budou tedy stejně jako běžci startovat na hřišti v Ostravici. Závod dovrší vjezdem do cíle kajakář, předtím musí ovšem seskočit do vody z rampy, provést eskymácký obrat a na pěti kilometrech projet patnácti brankami.


Závod nabízí vedle adrenalinového sportovního zážitku letos nově také dvojitou
porci zábavy pro účastníky i diváky. Tradiční doprovodný program sobotního závodu
završený afterparty letos prvně doplní i páteční Radegast Warm Up Party. Přítomné
rozehřeje trojice exhibičních show, biketrial Jardy Spěšného, Jeny Valenta na U-rampě a
přední český skiakrobat Lukáš Vokatý. Posléze nastoupí veselé ska plzeňské kapely
Tleskač a následně oblíbená ostravská rocková kapela Robson, držitel prestižní hudební
ceny Jim Beam Rock. Třešničkou na dortu budou pak sety dvojice DJ Friky & DJ Robot.
Ostravice se může těšit na příval hip hopu, funku a dalších tanečních rytmů.

 

Sobotní doprovodný program nabídne aktivity v lanovém centru, nafukovací atrakce pro děti i dospělé, soutěže i prezentace novinek v oblasti sportovního a outdoorového vybavení. Po skončení závodu bude následovat jedinečná exhibice v podání SKY acro týmu a pro zájemce lety v horkovzdušném balónu. Večer bude ve znamení velkolepé Radegast After Party. V sobotu od 23:00 bude Adrenalin Cup tradičně vysílat pořad Noc s Andělem.


Extrémní závod organizačně zajišťuje Seven Days Agency pod záštitou hejtmana
Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslava Palase a za podpory sponzorů včetně generálního partnera, portálu SMS.cz.


Závodníci se mohou již přihlašovat na internetové stránce závodu www.ADRENALINCUP.com, kde je mimo jiné možné získat podrobnější informace o
startujících, jednotlivých disciplínách, doprovodném programu a další informace, týkající se
závodu.

Diskusní fórum pro: "SMS.cz Adrenalin Cup 2009 se sportovními hvězdami a dvojnásobnou porcí zábavy"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |