Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Břeclavský Kanec – lautr rovina

29.4.2009 15:40

Datum: 11.dubna. Délka okruhu – 37 km. Pořadatelé proto doporučují tento závod jako vhodný pro pozvolný nenásilný rozjezd do sezóny. Každopádně to bude změna proti minulému týdnu, kdy jsem při 12 hodinovce na Podlesí nastoupal 3700 metrů. A to jsem se umístil hodně daleko za špicí. I tam organizátoři doporučovali závod jako vhodný k rozhýbání kloubů po zimě.

Bookmark and Share

Je stále teplo, zemědělci si začínají stěžovat na sucho... prostě perfekt počasí. Do Břeclavi nedaleko, takže není o čem dumat.


Na start pod romanticky vyhlížejícím břeclavským zámkem se nás postavilo skoro 250. První kilometry po hrázi podél Dyje, pak chvilku lesem, chvilku polňačkou... Nepráší se tolik, jak jsem se obával. Pořadatel straší úsekem extrémně hrbolaté dlažby. Vůbec jsem si jí nevšimnul. Zato močál byl nezapomenutelný. Řídké bahno bylo hluboké až po přehazovačku. „Močůvka!“ Vzrušeně volá nedaleký spoluzávodník. „Houby, je to jen rašelina“, uklidňuje znalec místních poměrů. Další mokřinu obcházíme po poli s mladým osením.


Další cesta byla místy hrbolatá, místy kamenitá ... hlína se střídala s pískem ... les se střídá s lány. Když kopec, tak dva, tři výškové metry a dost. Měli jsme možnost pokochat se pohledem na umělou zříceninu Janova hradu, prořítili jsme se kolem dalších starobyle se tvářících stavení, kolem Lednických rybníků ... Jede se tak rychle, že jsem si ani nevšimnul, jak bestie bobři to tam devastujou.


Už dávno se pole závodníků roztáhlo. Žádná tlačenice. Bezva. Zhruba 15 kiláků před cílem se přes mě přehnalo děvče a za ním ještě dvě. Ani já jsem nepohrdl hákem. Držíme se kočky jako klíšťata a předjíždíme několik znaveně se tvářících závodníků. Ve výraznějším stoupání – cca 7 výškových metrů - jdu na špicu. Zábradlí z igelitové pásky nás svedlo z cesty do lesa, a nahoru dolů přes zmoliny. Jeden by na těch vlnách chytl mořskou nemoc. Posunul jsem se zpět na chvost skupiny, a koukám, že chlapi nám neloajálně ujíždějí. Já už na to nemám. Ale baby jsem se nepustil. Dotáhla mě až do cíle. Svádím niterný boj s chtíčem, ale gentlemounství ve mně vítězí. Spurtoval jsem jen symbolicky a nechal ju vyhrát.


Naše průměrná rychlost: 22,5 km / hod. Tento rekord těžko někdy překonám. Vítěz Zdeněk Mlynář zrobil průměr 34,8km. S potěšením kvituju, že moje nohy letos snáší závodění v pohodě. Ani dnes nebolí a krok do schodů mně nedělá problém.


Výsledky na webu závodu ZDE >>


Jan Vlasák, foto:autor a Botek Melichar

Diskusní fórum pro: "Břeclavský Kanec – lautr rovina"

Názor Autor Datum a čas
RE: Břeclavský Kanec... básník 2. 5. 2009, 22:22
oprava Honza 30. 4. 2009, 12:40

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu