Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Merida Bike Adventure míří do Krušných hor

19.5.2009 23:03

Devátý ročník Bike Adventure se vrací do hor, kde celá akce v roce 2001 začala. Přihlášky byly již tradičně rozprodány během úterního dopoledne 19.5.

Bookmark and Share

Merida Bike Adventure, populární cyklistický závod dvojic, kombinující MTB maraton a navigaci v přírodě podle turistické mapy, má letos namířeno do Krušných hor. I když pro většinu lidí nezní názvy měst jako třeba Chomutov, Litvínov, Most až tak lákavě, hned za jejich humny se zvedá hlavní hřeben Krušných hor s opravdovými bikovými lahůdkami. Krajina centrální části Krušných hor je proti většině českých pohoří poněkud atypická: v horních partiích se jedná o rozsáhlou náhorní plošinu, kdy vedlejší vrcholy se zdají být téměř na dosah ruky. Cestu k nim ale komplikují hluboké údolní zářezy, ze kterých vyjet zpět na hřeben stojí pěknou porci sil a potu proceděného cyklistovým dresem. A právě v tomto kraji se odehraje 9. ročník originálního cyklistického podniku Merida Bike Adventure.

Centrem závodu se o víkendu 11. – 12.7.2009 stane okolí Horského hotelu Lesná, který se z pohledu neznalého návštěvníka nachází téměř „na konci světa“, mezi místními znalci jde však o vyhlášený cíl víkendových výletů a bikových vyjížděk. Trasy BA9 povedou z Lesné všemi směry a ti nejzdatnější účastníci by se měli dostat i na německé území. Jinak se v programu žádné převratné změny nechystají: opět půjde o dvouetapový závod dvojic, kdy tentokrát první den čeká závodníky 6 hodin, v neděli už jen „pouhé“ 4 hodiny. Jako každý rok si budou účastníci hledat optimální trasu mezi kontrolními stanovišti s pomocí turistické mapy SHOCart v měřítku 1:50.000. Stejná zůstává i kapacita startovního pole limitována na 1000 osob (500 dvojic). Jako v posledních letech byla totiž i letos všechna startovní čísla vyprodána hned během prvních hodin přihlašování!

 

Pro ty, kteří by si Bike Adventure chtěli zkusit jen tak nanečisto, bude připravena varianta BA Open, kde počet účastníků není limitován a je možné přihlásit se až na místě v den závodu. Více k akci na www.bike-adventure.cz

 

Kamil Arnošt

Diskusní fórum pro: "Merida Bike Adventure míří do Krušných hor"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |