Fox Galaxy maraton do Prachatic - úvodní závod Galaxy série 2009

29.5.2009 10:44

Do Prachatic přijeli i závodníci z Německa a Ruska. Na dlouhé trati 63 kilometrů zvítězil ruský závodník Denis Vorontsov před svým krajanem Ivanem Seledkovem, 3. Matějem Nepustilem /ČS MTB/, 4. Christianem Dorfkem z Německa a 5. Petrem Cirklem /Velosport Valenta/

Domácí jezdec Matěj Nepustil /ČS MTB/ vyhrál vrchařskou prémii na Libíně, pak už na své ruské soupeře nestačil. Přijel do cíle jako nejlepší český závodník na 3. místě se ztrátou téměř dvě a půl minuty za vítěznými Rusy, kteří vyhráli i soutěž týmů.  Nejlepší ženou na delší trati byla Jana Matlášková z týmu Cyklo Jiřička před Petrou Königsmarkovou /GS Jistebnice/.

Kratší trať 44 kilometrů vyhrál David Menger (Prodoli Team) před Janem Svoradou (ČS MTB) a Petrem Soukupem (GS SPSVD Jistebnice). Mezi ženami zvítězila německá juniorka Lena Putz (Trek Bayerwald). Kompletní výsledky najdete na www.galaxy-serie.cz.

Rekordní účast měly i mezinárodní závody pro děti a mládež, kde se sešlo téměř 200 účastníků a utkali se zde čeští závodníci s německými.

Doprovodný program letos zpestřil svými triky ve Funboxu mistr světa Honza Jílek se svou skupinou jezdců www.janjilek.com. V rámci závodu Fox Galaxy maraton Prachatice proběhla také roadshow Den zdraví s VZP. Pro ty, kteří si chtěli nechat zkontrolovat hladinu cholesterolu, cukru v krvi, krevní tlak či puls, bylo připraveno bezplatné vyšetření přímo na místě. Vyznavači sportovních aktivit si nenechali ujít jízdu v rámci soutěže „Na rotopedu z jižních Čech až do Bulharska“. Všichni, kteří se šlapání na rotopedu Insportline od společnosti CykloŠvec zúčastnili, mají šanci vyhrát letecký zájezd pro dvě osoby do Bulharska od CK Alexandria. Tato akce probíhá v jižních Čechách celé léto a cyklisté se s ní setkají opět 8.8. při Galaxy CykloŠvec maratonu v Písku Semicích.

V Prachaticích proběhlo i vystoupení finalistky pěvecké soutěže X-Factor Martiny Pártlové, která také předávala ceny vítězům.  Na závěr proběhla i tombola pro závodníky s množstvím hodnotných cen, kde hlavní cenou bylo horské kolo Galaxy. Dovozce vidlic a tlumičů Fox do ČR - CYKLOŠVEC s.r.o. při maratonu v Prachaticích vylosoval bezplatný servis Fox pro 3 účastníky závodu.

Galaxy série 2009 pokračuje těmito závody:

13.6. Galaxy Petyša tour - Rožnov pod Radhoštěm 20.6. Galaxy Platan maraton Tálín 18.7. Trek maraton Přes 3 vrchy Vysočiny, Horní Cerekev 1.8. Trek MTB maraton Krakatit Dobříš 8.8. Galaxy CykloŠvec maraton - Písek Semice 15.8. Pálavský krpál - Pavlov u Mikulova 29.8. AVG Náměšťský maraton - Náměšť nad Oslavou 19.9. Galaxy Kenda Soběslavský maraton 26.9. Galaxy Zručský maraton - Kácov

Karel Švec

Diskusní fórum pro: "Fox Galaxy maraton do Prachatic - úvodní závod Galaxy série 2009"