Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

SMS.cz Adrenalin Cup 2009 s Dušanem Kožíškem a Radegast beskydským šerpou

3.6.2009 15:27

Počet závodníků přihlášených do letošního SMS.cz Adrenalin Cupu stoupá. Účast nově potvrdil i Dušan Kožíšek, dvojnásobný medailista z mistrovství světa v klasickém lyžování. Disciplíny štafetového závodu, běh do vrchu, horské kolo, padák a kajak, lákají vedle specialistů tradičně i vrcholové sportovce z jiných oblastí. Do kajaku každoročně usedá například nejlepší český snowboardista a zakladatel Fondu sportovců Terezy Maxové, Michal Novotný.

Bookmark and Share

V sobotu 27.června se v rámci SMS.cz Adrenalin Cupu bude poprvé konat souběžný závod pro pravé chlapy - Radegast beskydský šerpa. V Ostravici se tak uskuteční první český šerpský závod ve vynášce! Na světě přitom existovaly doposud jen dva závody tohoto typu. Čtyřčlenné týmy budou mít za úkol vynést za pomoci speciální šerpské krosny plný sud piva Radegast na vrchol Lysé hory. Závod bude odstartován po startu běžců přímo na hřišti v Ostravici, účastníci budou muset s padesátikilovou zátěží překonat na více než devíti kilometrech převýšení 950 metrů. Týmy, které úkol úspěšně dokončí, mohou oslavit úspěch vlastnoručně vyneseným sudem piva Radegast. U vítezného týmu dostane sud dokonce každý ze čtyř členů! Přihlásit se do závodu bude možné začátkem června na stránkách www.radegast.cz.


Ostravice v Beskydech přivítá v sobotu 27.června samozřejmě i špičky v daných disciplínách SMS.cz Adrenalin Cupu. Na třináctém ročníku závodu nebude chybět český reprezentant v běhu do vrchu Roman Skalský, horského kola se ujme několikanásobný účastník Tour de France Pavel Padrnos i dvojnásobný olympionik Radim Kořínek. K vysoké úrovni padáčkářské části přispějí Tomáš Brauner a Jan Škrabálek. SMS.cz Adrenalin Cup láká i zahraniční závodníky. Ze Slovenska přijede letos i Lukáš Smola, čtvrtý nejlepší orientační běžec z mistrovství světa. Ženské týmy podpoří jedna z nejlepších běžkyň do vrchu na světě Anna Pichrtová, přední reprezentantka v MTB Tereza Jancová, či další z ženské špičky na horském kole, olympionička ze Salt Lake v běhu na lyžích, všestranná Ilona Bublová.


V doprovodné exhibici se ukáže čtyřnásobný vítěz Světového poháru a dvojnásobný mistr
světa ve skikrosu Tomáš Kraus,. Těšit se můžeme také na exhibici členů Author gang týmu na zcela nových Fun boxových překážkách. Z doprovodného programu nabídne Ostravice mimo jiné lety horkovzdušným balónem, lanové centrum a samozřejmě páteční Radegast Warm Up Party. Rozjetá závěrečná Radegast After Party bude přenášena v sobotu živě v pořadu České televize Noc s Andělem.

 

Díky vstřícnému přístupu Povodí Odry bude mít široká vodácká veřejnost možnost splout si divokou vodu řeky Ostravice vypouštěnou z přehrady Šance. Veřejné splutí se uskuteční
těsně po skončení kajakářské části závodu, tedy v sobotu před druhou hodinou odpolední.


Extrémní závod organizačně zajišťuje Seven Days Agency za podpory Moravskoslezského kraje a pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje ing. Jaroslava Palase. Závod by nebylo možné uskutečnit bez podpory sponzorů včetně generálního partnera, portálu SMS.cz.
 

Zá v o d n í c i  s e  mo h o u  j i ž  p ř ih la š o v a t  n a  in t e r n e t o v é  s t r á n c e  z á v o d u
www.ADRENALINCUP.com, kde je mimo jiné možné získat podrobnější informace o
startujících, jednotlivých disciplínách, doprovodném programu a další informace týkající se
závodu.

 

Kristýna Kollerová

Diskusní fórum pro: "SMS.cz Adrenalin Cup 2009 s Dušanem Kožíškem a Radegast beskydským šerpou"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |