Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Jan Hruška ovládl Cyklo Jizerskou 50

11.6.2009 15:59

Co plánoval, to také splnil: Jan Hruška chtěl svým soupeřům v 9. ročníku závodu Cyklo Patria Direct Jizerská 50 ujet v kopcích a také se mu to povedlo. Do cíle šedesátikilometrového závodu dojel s náskokem jedné minuty a získal tak i prize money ve výši 10 tisíc korun určené pro vítěze.

Bookmark and Share

Jan Hruška patřil už před závodem mezi favority, ve velké konkurenci si ovšem rozhodně nemohl být jistý - na start se totiž postavili elitní cyklokrosaři Martin Bína a Radomír Šimůnek mladší, nebo také běžci na lyžích Martin Koukal a Stanislav Řezáč. Nakonec však druhé místo ve finiši vybojoval Robert Novotný právě před Bínou.

 

"Jizerská je víceméně silniční závod, a to je pro mě ideální prostředí, kde jsem schopen dobře jet. Jakmile mi nehrabe zadní kolo, jde to vždycky dobře. V půlce závodu jsem se oddělil od skupiny dalších závodníků. Kopce v polovině závodu byly tak těžké, že udržet skupinu pohromadě byl dost problém," řekl Jan Hruška. "Byla docela zima, což pro mě bylo motivační, v zadní části závodu začalo dost kapat a já se bál, abych nezmokl. Dobré značení, technické sjezdy, v závěru nádherný výjezd po louce, každý si mohl najít svoje. Hodně lidí si řekne, že když jedou zimní padesátku, zkusí to i na kole, to je ideální kombinace."

 

Mezi ženami byla nejrychlejší Pavlína Černá před Michaelou Procházkovou a běžkyní na lyžích Zuzanou Kocumovou, která se zároveň díky součtu časů ze zimní a letní Patria Direct Jizerské 50 stala Královnou Jizerských hor. Mezi muži toto ocenění připadlo Stanislavu Řezáčovi.

 

"Dlouho jsem přemýšlela, jestli mám jet, protože jsem nemocná. Ale sluníčko mě ráno vytáhlo z postele a nedalo mi to," přiznává Kocumová. "Během závodu jsem uvažovala nad tím, že vzdám, protože jsem se trochu trápila se špatně nastaveným kolem. Na posledních pěti kilometrech jsem naštěstí dojela dvě soupeřky a vyšlo to na stupně vítězů.

Závod mužů na 26-kilometrové trati vyhrál Lukáš Linhart před Jakubem Rydvalem a Jakubem Panýrem, mezi ženami byla nejlepší na stejné distanci Petra Hynčicová před Kateřinou Švihovou a Petrou Šmiravsovou.
 

Tomáš Leixner

Diskusní fórum pro: "Jan Hruška ovládl Cyklo Jizerskou 50"

Názor Autor Datum a čas
RE: Jan Hruška ovlád... krahulda 15. 6. 2009, 16:55
Staň se bikerem!!!! juha 12. 6. 2009, 10:04

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.
Cyklovýlety, procházky i lázeňské pobyty v okolí Mariánských Lázní.


Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2021 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014