Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Drásal je záruka bezva zážitku

9.7.2009 10:15

Rok utekl jako voda a Drásal je znovu tady. Dám samozřejmě dlouhého. Ve svým věku už nejsu žádný sprinter.

Bookmark and Share

Kvůli tropickému vlhku bys alergeny v ovzduší na prstech spočítal, zato plísně mají pré. Duševně jsem se připravil na hluboké bahno a zvýšené nebezpečí aquaplaningu, ale místní říkají, že v Hostýnkách skoro neprší. Každopádně jsem naolejoval bicykl pečlivěji než jindy.
Před týdnem na Vysočině nám bylo urazit pouhých 80 kiláků. Od šedesáteho jsem počítal každý kilometr a čekal na konec jako na vykoupení. Šmankote, dyť ten Drásal je o celých 40 km delší... jak já tohle přežiju... Ale on člověk vždycky naladí psycho na danou vzdálenost. 30 km zvládne ve stejném rozpoložení jako 120.


V zámecké zahradě to kypí od časného rána

 

Prognostici prorokují slunečno a velké teplo, tak aplikuju šortky a dres přímo na tělo. Na centrálním rynku v Holešově se nás ráno sešlo více než 600 jedinců. A za hodinu na startu kratší trasy dalších 700. Teda – lidstva bylo tolik, že nebylo kam plivnout, ale většina jen kouká a obdivuje báječné muže na šlapacích strojích. A ještě báječnější děvčata, samozřejmě.


Hemžení na startu

 

Mám v živé paměti rok 2005 – první šeredně rozbahněný a dlouhý kopec za vsí Žopy. Tentokrát je suchý... ještě trochu slunce a bude se prášit. Paráda! Jednomu je načisto do zpěvu! Zato následný sjezd do Rusavy byl dost uslintaný. Je to strmý... safra, brzdím jako o život, nemůžu si pomoct... jsu zkrátka srab. Mindráku mě zbavila partyja spoluzávodníků, kterou jsem za chvilku dojel. Plouží se dolů ještě pomaleji.


Za občerstvovnou někde na Hostýně

 

Ani do kopců se nespěchá. Všichni hospodaříme s energií racionálně, abychom vydrželi do konce. Občerstvoven je hodně a jsou perfektně zásobeny. Na to jsme na Drásalovi zvyklí.
Do Rajnochovic jsem přijel v 11 hodin – stejně jako loni. Zato bláto v lese za osadou Lazy bylo vydatné. Hluboké, slizské... bicykl se těžko ovládá, aby směřoval tam, kam chci. Někdy je problém odhadnout, kde je louže nejmíň hluboká. Podle strašného skřípání zadní brzdy soudím, že jsem se ponořil až po nápravy. Marast pokračoval odhadem skoro 10 kilometrů. Člověk fakt ocení ten kyblík vody se smetáčkem a olejničku na občerstvovně.


Spoluzávodníci si stěžují, že je vedro deptá. Vždyť není ani třicet. Každopádně ruce mám od slunce červené jako rak. Ten tmavý mrak, se přivalil v pravý čas. Ne že by z něj sprchlo. Prostě všechno klape jak má.


Nádherné výhledy ze hřebenů Hostýnek mám vyfocené z minulých ročníků, tak spěchám bez váhání k cíli. Jak tak koukám na mezičasy – od občerstvovny u řeky Bečvy na 60. kilometru jsem předjel 22 lidí. Předjet jsem byl čtyřikrát, z toho dvěma děvčaty. Kdybych se nezakecal s kamarády u Horní vsi, tu v červeném dresu bych dostal.


Krátkou strminu na Hrubou Malíkovou jde rozumný člověk pěšky. Nasedl jsem na kolo o pár metrů dřív než chlapec v hnědo-žlutém a tandemisti... barvu už si nevybavuju. Předjel jsem je v momentu, když se drápali do sedel. Toho bohdá nebude, aby mě opálili. Řítím se po stezce, co mně nožky stačí. Na dlouhý sjezd do Žop se ani trochu netěším. Nerad jezdím rychle. Jestli mě nedostihnou tam, tak už nikde. Povedlo se. Dokonce jsem na ně udělal 5 minut. Nejen na špici se závodí.


Hodně zajímavá byla dohra závodu žen. Jedinci, bohužel kompetentní, kteří se slepě řídí pravidly, aniž by použili mozku, chtěli vítězku Báru Radovou diskvalifikovat za to, že se na startu nepostavila do toho pravého sektoru. Brzo jim ta pitomost došla, a tak, aby neztratili tvář, dali ji aspoň penále 10 minut, což na výsledku nic nezměnilo.
 

Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "Drásal je záruka bezva zážitku"

Názor Autor Datum a čas
RE: Drásal je záruka... Honza 12. 7. 2009, 15:20
RE: Drásal je záruka... Porda Tracker 11. 7. 2009, 07:20

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu