Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Online z Bikechallenge: 1. etapa

19.7.2009 19:51

Ubytování ve škole v Náchodě poskytlo krom základního zabezpečení navíc stolní hry a hlavně stolní fotbálek. Nevěřili byste, jak rychle se z prologu promrzlí bikeři v horké sprše zotavili a v hojném počtu se dostavili ke zdarma čepovanému pívu Primátor. Večerní brífink v polštině a angličtině byl prosycen humorem, který ale bral za své při každém pohledu z okna. Prostě prší a prší. Hnus.

Bookmark and Share

Celou noc se mi nepodařilo usnout. V 5 ráno už jsem stepoval u jídelny a smutně pokukoval po kávě. Před sedmou už jsem zahlédl taveňák :( salám :( rohlík a chlebík:( marmeládu a rajčátko :). Kurnik už to vypadá, že jdu snídat do samošky, když tu náhle... ovesná kaše s kakaem :))) labůžo. Sbalit a odnést věci, koupit tretry...

 

A už se jde na start, já stylově na ocas s jediným ryze ženským duem. Start a už se jede. Dojedu špic, abych Kenovi (kamarádovi z IronBike a doufám budoucímu vítězi) ukázal nebezpečné soupeře Šulciho a Frantu Žiláka. První asfalt stojka a už se to rýsuje. Já odpadávám ze špice a řadím se do třetí desítky. Trať nese jasné známky Vénovin - volovin (Vénu Hornycha, stavitele trati, nemusím jistě představovat), bahna a vody v podmáčených loukách. 68 km se zdá být z křesla domova a tepla papučí jako pohodová vyjížďka. Realitou je naopak rychlost okolo 12 km/h, mokrý zadek, pětikilové tretry a uni barva závodníků a'la vojenská hněď. Krásnými místy na nás Véna opravdu nešetří. Výhled na Broumovské skály a Stolové hory v Polsku, luxusní sjezdy bahnem nebo korytem potoka, jízda po dřevěných lávkách...Tak se mi to líbí.


Na první občerstvovačce beru meloun a nechám si vyčistit řetěz, abych byl následně po 100 metrech naveden do potoka po košík ve vodě? Vénovina! Poslední stanice s občerstvením je pouhých 12 km před cílem. Mám vůbec stavět? Co mě to vůbec napadá, jsem na dovolené! Stavím, dopřávám si Powerade a vyrážím na cestu. Ta mi nakonec zabere téměř 50 minut. Cíl se nachází v lázeňském městě Duszniki Zdrój a ubytování poskytne opět škola. Na večeři se jde do restaurace. Soudě dle nebajkerských zákazníků, zde uvařit umějí, ale moje rýže s mrkví a malým kouskem kuřecího mi notně připomíná dietu po mononukleóze.

 

Jindra Volný

Diskusní fórum pro: "Online z Bikechallenge: 1. etapa"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

lankový zámek na kolo, který nabízí mosazné tělo a 6mm silné ocelové lanko.

Sponzor soutěže:


Více zde

Archiv soutěží

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz