Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bikechallenge: poslední dvě etapy na vlastní kůži

29.7.2009 14:54

Předposlední etapa musela být zkrácena kvůli bouři z předešlého dne ze 70km na pouhých 50. Škoda, těšil jsem se pořádný masakr. Přesto na trati zůstal nejtěžší sjezd… Hurá.

Bookmark and Share

Start tentokrát nesmím podcenit. Brzy se vjede na těžký singl a není šance předjíždět a já chci ten sjezd na 15. km zkusit jet bez padavčat a chodců blokujících cestu. K dispozici mám stále jen střední talíř, ale stejně jedu podlahu a po výjezdu na kopec se ještě držím v desítce.

 

A už je tu vytoužený sjezd. Prostě šílenost. Nevěřícně koukám do propasti pod sebou, ve které se kamením vlní vykopaná stezička. Zařežu brzdy a smýkám se dolů, jak to jde. Chvílemi mám pocit, že přepadnu přes řidítka. Můj pocit se mění ve skutečnost ve chvíli, kdy se přede mnou objeví ležící soupeř, jenž se marně snaží vymotat z kola. Všemu dává korunu Vénův pekelný smích. Konečně jsem dole. Ruce skoro necítím, ale mám dobrý pocit, že jsem se dostal tak daleko.

 

Po občerstvení opět výjezd a mně se jede překvapivě lehce. Do dalšího sjezdu plného kamenů vjíždím velmi obezřetně, je to fakt o šaltr. Předjíždím pomaleji jedoucí borce a najednou koukám, že mám prázdný přední plášť. Sakra. Koukám smutně na rozbitou láhev a plášť plný střepů. Nahodím rezervu a chci jet dál, ale mám proříznutý i zadek. Shit. Ztrácím chuť jet, ale musím. Nedá se nic dělat. Náladu mi spraví až domácí prostředí Ádru. Dojíždím v poklidu do Teplic. Hodím spršku a jdu se regenerovat do místní cukrárny. V družném rozhovoru s obsluhou se dozvídám, že je tu výborná domácí sýrárna. Sedám znovu na kolo a po půl hodině se vracím nabalen domácí mléčnými výrobky paráda. A to mě ještě čekají večer špekáčky na klacku.


Poslední etapa do Kudowy je dle profilu dost lehká (55 km, 1700 m převýšení). Nicméně po průjezdu krásnými Adršpašsko-Teplickými skálami, asi v polovině závodu, se strhne neskutečná bouře. Nevidím vůbec nic. Z nebe se valí proudy vody a mění cesty v potoky. Prokousávám se metr po metru k cíli a nejednou ve sjezdu zjišťuji, že nemám zadní brzdu. Vyklepal jsem čep z páky. Se z toho…

 

Naštěstí přestává bouřit a dá se opět jet rychleji. Aby mi nebyla zima, jedu co to dá a po nějakém čase už poznávám kopce okolo cíle. Poslední výjezd na vysílač a po nekonečných schodech do města. Jenom s přední brzdou ještě dávám na frak několika jezdcům, kteří se rozhodli schody srabácky sejít.


A máme to za sebou. Hrdě natáhnu tričko Finisher a prchám do místních lázní. Naložím se do vířivky a klidně bych v ní zůstal nadosmrti. V 18 h začíná vyhlášení vítězů a poté závěrečná hostina, kterou jsme si všichni zasloužili.

 

Jménem všech závodníků děkuji všem pořadatelům, masérům, trasérům a jiným érům.

 

FOTOGALERIE >>

 

Jindra Volný 

Diskusní fórum pro: "Bikechallenge: poslední dvě etapy na vlastní kůži"

Názor Autor Datum a čas
RE: Bikechallenge: p... Jitka 29. 7. 2009, 20:26

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz