Cyklomaraton Tour je za polovinou

29.7.2009 15:38

Nedělní závod RWE Okoloústí byl šestým dílem cyklistické série Cyklomaraton Tour, ale také čtvrtým závodem Českého poháru v MTB maratonu. Zatímco body do Cyklomaraton Tour se rozdělovaly mezi závodníky na okruhu dlouhém 45 km, pro body do ČP museli jet tento okruh dvakrát.

Závodníci startující na 90 km roztočili svá kola v 11 hodin, na 45 km v 11:15 a vydali se na trať s převýšením podobném alpské etapě Tour de France a s technickou náročností závodů cross country. Za horkého počasí a na deštěm promáčeném okruhu bylo pro mnohé nemožné do cíle vůbec dojet a ti, kdo cíl v Povrlech spatřili, dojížděli po dlouhých hodinách trápení v bahně a kopcích Českého středohoří mezi Ústím nad Labem a Děčínem.

Vítězem závodu Českého poháru se stal Tomáš Vokrouhlík (Factor Bike Team), který v závěru porazil Jana Hrušku z týmu Cyklotrenink.com. Oba jezdce dělily jen čtyři sekundy, pro Hrušku to však stačilo k obsazení průběžně první příčky v celkovém pořadí ČP. Na třetím místě se ztrátou takřka tři minuty dojel do cíle Jan Jobánek z Merida Biking Teamu. Další dlouhé minuty zpět skončil i Robert Novotný (Factor Bike Team), Karel Hartl (Subway Unibon Marin) a další.

Mezi ženami se z pohárového vítězství mohla radovat Alena Krnáčová ze Subway Unibon Teamu, která tento rok jezdí v dresu mistryně České republiky. Druhé Barboře Radové (Studio 2001) nadělila sedm minut. Třetí skončila další bikerská stálice našich tratí Lucie Čuříková (Veus Vyškov).

Také na poloviční trati se mezi závodníky vytvořily veliké časové rozdíly. Zvítězil Michal Bubílek (Merida Bikeranch), před Františkem Žilákem a Martinem Splítkem (Ked Cyklomax). Franta Žilák byl za celý předchozí týden dostatečně rozjetý, v sobotu totiž dokončil společně se svým parťákem Petrem Sulzbacherem podobně náročný etapový závod Bikechallenge. Borci týmu 4ever-Cyklomax dokončili Bikechallenge také na druhém místě.

Mezi ženami se po vítězství Ivany Loubkové z minulého závodu Cyklomaraton Tour v Plzni radovala tentokrát její sestra Kateřina, porazila na druhém místě Bohumilu Petrůjovou (Agresi MTB) a na třetím Janu Martínkovou (Cyklotrenink.com). Pátá skončila bývalá pětinásobná česká šampionka ve sjezdu Bohdana Půlpánová, která svou přítomností ozdobila startovní listinu RWE Okoloústí.

Ani po tak náročném závodě nebude moc času na odpočinek, už za dva týdny Cyklomaraton Tour pokračuje v Ostravě, pak jsou ještě na pořadu závody Okolobrna, Okoloprahy, Královehradecká 50 a Okolozlína. Kompletní informace se dají nalézt na známé adrese www.cyklomaratontour.cz nebo na nové www.skolem.cz.