Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Music Fest

14.8.2009 15:27

Před rokem v tento čas začínala Olympiáda v Pekingu a byl to pátek, letos 8.8. byla sobota a v Pasekách nad Jizerou v západních Krkonoších byla na pořadu dne akce s názvem Bikemusicfest, orienťák a výjezd pod vlekem co nejvýše, plus nářez místních kapel.

Bookmark and Share

Paseky nad Jizerou jsou dějištěm realistického románu Karla Václava Raise Zapadlí vlastenci. Děj je zasazen do 40. let 19. století a Paseky jsou v něm přejmenovány na Pozdětín, Rais při tvorbě čerpal z pamětí místního učitele, Věnceslava Metelky. Nyní je toto připomenuto v místním muzeu vedle kostela.

Orientační závod na biku, tedy MTBO, v disciplíně scorelauf, tedy volné pořadí kontrol s časovým limitem 5 hodin měl zázemí v místní hospodě U Hermíny. Po nahlédnutí do průkazky na zaznamenávání kontrol bylo jasné, že je jedna kontrola za 90, jedna za 60 bodů, a pak nějakej odpad za 30, 20 a jedna za 10. Mapový start byl o 600 m vedle, kde jsme dostali turistickou mapu oblasti na papíře A3 s již vyznačenými kontrolami. Stačilo zasunout mapu do mapníku a hurá za devadesáti body nahoru na chatu Lovčenku. Šedesátibodová kontrola se nalézala uplně na opačném konci, v Bozkově u vysílače.

 

Tato první etapa ještě nemusela nic rozhodnout, v sázce bylo ještě 200 bodů za 200 metrů výjezdu celého kopce pod kotváčem Pizár. Hodnotu výjezdu určovali rozhodčí, kteří měli podél výjezdního koridoru vyměřenou vzdálenost od startu a hlásili hodnoty pro každého borce i borkyni. Tráva pod vlekem byla pokosená a seno docela klouzalo. Mnoho pokusů končilo podklouznutím zadního kola. Všichni jeli na nejlehčí převod co měli na kole, někteří v sedě na špici sedla, jiní ve stoje. Jen jeden pretěkár letos vyjel až nahoru, a to mladý Jan Nesvadba z KC Kooperativa, který jel mixy a plným počtem z výjezdu katapultoval tento pár na první místo. Výjezdem si také polepšil Miroslav Rygl na první místo mezi muži.

Když bylo po všem, následovala neodmyslitelná část festivalu, koncertování kapel Groteska, El Gauco, Cémur Šámur a Cocktail. Jídla a pití bylo dostatek, decibelů bylo nadmíru a šel jsem po několikáté spát až v půl třetí nad ránem, za krásného svitu luny do spacáku po širákem.

Hynek Matějec

foto: Lukáš neklan, Robert Urbaník

Diskusní fórum pro: "Bike Music Fest"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |