Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Okolobrna odstartuje na Masarykově okruhu

18.8.2009 09:08

Jeden z největších cyklistických seriálů pro amatéry v Čechách bude pokračovat už v neděli 23. srpna v 11 hodin v Brně. Série Cyklomaraton Tour se vždy jede poblíž nějakého velkého města, bude mít tento rok celkem 11 dílů a ten 8. je právě závod Poděbradka Okolobrna.

Bookmark and Share

Závod odstartuje na brněnském Masarykově okruhu, ale závodníci nebudou kroužit po asfaltovém oválu jako hvězdy Moto GP. Na svých horských kolech vyjedou do terénu. Trasa dlouhá 64 km je zavede nejprve do Popůvek a pak zpět do lesa za okruhem. Většina tratě vede Přírodním parkem Podkomorské lesy, ale po cestě budou mít závodníci šanci si z některé z vyhlídek prohlédnout i moravskou metropoli. Převýšení závodu je 1300 m a jede se na okruhu, který závodníci absolvují dvakrát. Pro ty s menšími ambicemi je možnost najet už po prvním okruhu do cíle, ti budou mít v nohách 32 km.

Díky poloze Masarykova okruhu je závod velmi dobře dostupný pro závodníky z celé republiky, ke komfortu přispěje i tradiční zázemí Cyklomaraton Tour. Centrum závodu opět obsadí stánky s cyklistickými doplňky, půjčovnou kol Kona, občerstvením a relaxační zónou. Po závodě se budou pro všechny účastníky podávat těstoviny Agnesi s omáčkami Vitana a k pití bude pivo Birell nebo nealko Poděbradka.

 

Pro děti každého věku je opět připraven tradiční pohárový závod s tygříkem, který proběhne hned po startu hlavních kategorií v 11 hodin. Děti i dospělí se však musejí přihlásit s předstihem na internetu nebo od 8:00 do 10:00 na místě. Přihlášky a informace ke všem závodům série naleznou zájemci na webu www.cyklomaratontour.cz nebo www.skolem.cz.

Záštitu nad akcí Poděbradka Okolobrna převzal europoslanec Ing. Oldřicha Vlasák a osobní záštitu poskytl hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek.

 

Petr Mach

Diskusní fórum pro: "Okolobrna odstartuje na Masarykově okruhu"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |