Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

MTBO Rybákův slídil 2009 – orientační cyklozávod dvojic na Křivoklátsku

25.8.2009 12:14

Rybákův slídil je orientační závod dvojic typu scorelauf na kolech všeho druhu s časovým limitem 6 hodin. Jedná se tedy o cyklistický závod typu Bike Adventure, kdy jsou jednotlivé kontroly ohodnoceny různým počtem bodů a úkolem závodníků je nasbírat co nejvíce bodů během časového limitu. Za příjezd po vypršení časového limitu se odečítají trestné body.

Bookmark and Share

Máme pro vás připraveno 30 kontrol, které jsou v terénu označeny klasicky barevným lampionem a kleštěmi pro kontrolu průchodů. Pro „oživení“ kontrol jsme pro vás nachystali dvě speciální: jednu živou, na které budete muset pro získání bodů přemýšlet a druhou technickou, na které budete muset prokázat svoji šikovnost. Ale nebojte, pokud nebudete chtít na tyto kontroly jet, tolik nevadí, pořád vám zbývá 28 normálních, které stačí pro získání bodů „jenom“ najít. Kontroly jsou ohodnoceny 10, 20, 30, 50 a 80 body, tedy na vaší strategii (které kontroly během časového limitu navštívit a které nikoliv) bude docela záležet. Na startu obdržíte jeden anebo dva speciální výtisky turistické mapy SHOCart v měřítku 1 : 50 000 se zakreslenými kontrolami a turistickými značkami pro snazší orientaci.

Převážná většina kontrol je umístěna v krásné přírodě Křivoklátska. Na své by si v závodě měli přijít jak milovníci přírody či romantici; ti si zřejmě vyberou kontroly dobře dostupné s nevelkým převýšením na hezkých místech, tak ostřílení borci závodníci, kteří si pravděpodobně vyberou obtížněji dosažitelné kontroly s vysokým celkovým převýšením. Jde pouze o to, zda-li dvojice půjde do závodu s cílem jen se projet na pohodu hezkou krajinou anebo zda-li bude chtít vyhrát.

Kontroly jsou rozmístěny v prostoru cca 200 km2; můžete se tedy docela projet a přitom poznat poměrně velký kus pěkné krajiny. Nejvyšší bod na vaší předpokládané trase je 570 m n.m. a nejnižší 256 m n.m; vyznavači sjezdů a stoupání si také mohou naplánovat trasu ke své spokojenosti (převýšení 100 m nebude vůbec těžké najít). Přikládáme pár obrázků vyfotografovaných na trase během její nedávné přípravy.

 

Centrum závodu současně se startem a cílem závodu je u příjemné restaurace v obci Kařez; je dobře dostupné autem z dálnice D5 EXIT 41 anebo rychlíkem cca 1 h cesty z Prahy či Plzně do Zbirohu. Přihlášky přijímáme do 27. srpna se startovným 299 Kč za dvojici. On-line přihlášku, propozice závodu a veškeré další informace naleznete na www.rybakuvslidil.ic.cz.

Přijeďte si zazávodit na konec prázdnin do krásné přírody Křivoklátska! Těšíme se na Vás na startu!

 

Slídilové

Diskusní fórum pro: "MTBO Rybákův slídil 2009 – orientační cyklozávod dvojic na Křivoklátsku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |