Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Vimperk se stane centrem „nespavců“

27.8.2009 08:15

O prvním víkendu v září se koná ve sportovním areálu ve Vimperku na Šumavě velká cyklistická slavnost. Na 24 hodinový cyklistický závod „BlackBurn Vimperská 24“ se sjedou špičkoví závodníci nejen z České Republiky.

Bookmark and Share

Závodníci jezdí na 10 km okruhu s cílem najet za 24 hodin co nejvíce kilometrů. Na kolo se může posadit každý. Buď jako jednotlivec nebo ve dvoučlenném, čtyřčlenném nebo ve speciálním šestičlenném pořadatelském týmu.


Po delší pauze nebude na startovní listině chybět ani náš nejzkušenější český cyklista ve 24-hodinových závodech, Zdeněk Kříž (3. na MS, 1. na ME). Pavel Kozlík, další z elitních jezdců, si stanovil cíl celkově překonat hodnotu 10.000 nastoupaných metrů za závod. Akce je zároveň finálovým závodem seriálu BlackBurn GP 24 HOURS MTB, který se již konal v Liberci, Bystřičce a Berouně, a tak se bude ve Vimperku rozhodovat, kdo získá drahocenné kovy v sérii.


Start závodu je v sobotu 5.9. ve 12.00, konec v neděli 6.9. ve 12.00. Akce má komfortní zázemí v nově rekonstruovaném sportovním areálu Vodník. Trasa závodu vede z areálu Vodník přes vimperskou nemocnici postupně až k nejvyššímu místu tratě, vysílači „Branťák“. Odtud závodníci musí sjet zpět do areálu a vydávají se do druhé části okruhu. Projíždějí skrz letní kino a arboretum, zámeckou alejí a nádvořím zámku se vracejí zpět do areálu. Převýšení okruhu, který měří 9 772 m, je 205 m.


Po celý víkend bude zajištěn bohatý doprovodný program. Již v pátek 4.9. vystoupí např. Radim Hladík se skupinou BLUE EFFEKT, v sobotu pak BT’n’J, Dva a půl cvrčka, Duende Praha a další. „Zábava pro všechny“, to je heslo, kterého se pořadatelé drží. Proto spojili síly s NP a CHKO Šumava. Na sobotu tak zaměstnanci NP a CHKO Šumava připravili dětský program s environmentální tématikou, mnoha soutěžemi a sladkými odměnami. V neděli se bude konat závod „Dětská 24-minutovka“, kde si i ti nejmladší budou moci vyzkoušet ostré závodní tempo.


Vše o akci se dozvíte na internetových stránkách www.vimperska24.cz

 

Petr Samek

Diskusní fórum pro: "Vimperk se stane centrem „nespavců“"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |