Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklomaraton Tour pokračuje v Hořicích

22.9.2009 14:42

Předposledním závodem letošního ročníku Cyklomaraton Tour bude už tradiční maraton KED Královehradecká 50, který se pojede letos po páté. Závod odstartuje tuto neděli 27. září v Hořicích v Podkrkonoší, pouze několik kilometrů od Hradce Králové.

Bookmark and Share

Přímo před branou bývalého pivovaru se seřadí všichni závodníci, aby úderem 11. hodiny odstartovali na trať dlouhou celkem 56 kilometrů po hořických a dachovských lesích. Minulý rok se jich na start postavilo více než 450 a i letos by mohla být konkurence podobně bohatá. Okruh nemá nikterak náročné parametry, jeho část se dokonce jede i po silnici po trati legendárního motoristického závodu 300 zatáček Gustava Havla. Samozřejmě, že i v Hořicích bude kratší varianta, určená především pro víkendové sportovce, nebo úplné začátečníky, ti pojedou jen 28 km.

 

Na startu budou rozhodně i takoví závodníci, kteří do Hořic nepřijedou jen pro věhlasné hořické trubičky vyráběné zde už téměř 200 let, ale také pro body do žebříčku Cyklomaraton Tour. Prestižní série bude mít v Hořicích už desáté letošní pokračování a do konce sezóny zbývá ještě jeden závod, který se pojede začátkem října ve Zlíně. Své si opět užijí i děti s dalším pohárovým závodem s tygříkem. Děti se mohou do závodu přihlásit až na místě v den závodu od 8:00 do 10:00 a startují hned po startu dospělých. Ani naprostí začátečníci bez vlastního kola nepřijdou zkrátka, před startem pro ně bude připraveno několik nových strojů značky Kona, které si mohou na závod nebo jen na krátkou projížďku zdarma vypůjčit.

 

Po závodě pak mají všichni startující k dispozici veškerý komfort jako všude jinde při Cyklomaraton Tour. Centrum závodu opět obsadí stánky s cyklistickými doplňky a občerstvením. Zdarma v rámci nízkého startovného si mohou závodníci dát těstoviny Agnesi s omáčkou od Vitany a nealkoholické pivo Radegast Birell nebo Poděbradku. Domů si pak kromě zážitků z tratě odnesou i pěkný dárek v podobě originálního trička závodu.

 

Závod se jede pod záštitami europoslance Ing. Oldřicha Vlasáka, starosty města Hořic Ivana Doležala a hejtmana královéhradeckého kraje Lubomíra France. Více najdete na www.cyklomaratontour.cz nebo www.skolem.cz, kde je také možné provést předběžnou registraci závodníka.

 

Petr Mach

Diskusní fórum pro: "Cyklomaraton Tour pokračuje v Hořicích "

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |