Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Hruška vyhrál i poslední závod Českého poháru

6.10.2009 22:16

Z l í n - Posledním závodem letošní Cyklomaraton Tour a zároveň jednou z posledních cyklistických akcí tohoto roku v Čechách byl maraton Agnesi Okolozlína. Závod zařazený do Českého poháru v půl maratónu přilákal na start téměř 650 bikerů.

Bookmark and Share

Jan Hruška po celou sezónu jezdí v perfektní formě a i do Zlína dorazil velmi dobře připraven, i když o den dříve zvítězil na štafetovém závodě v Litovli u Olomouce. Společně s Robertem Novotným z Factor bike teamu brzy po startu ujeli ostatním závodníkům, už v polovině tratě měli komfortní několikaminutový náskok a stejně jako několikrát předtím, to bylo ve druhé části pouze o jejich souboji. Tento rok však na tratích Českého poháru v půl maratónu kraloval převážně Hruška a o vítězství nechtěl přijít ani ve Zlíně. Mistr republiky v této disciplíně utrhl v kopcích okolo 25. kilometru tratě i Novotného a zbytek dojížděl sám. Do cíle v centru Zlína dorazil téměř s dvouminutovým náskokem. Dalších šest minut za druhým Robertem Novotným byl na třetím místě Ondřej Fojtík společně se čtvrtým na cílové pásce Ivanem Rybaříkem. Pátý dojel Michal Bubílek.

 

Mezi ženami se mohla v cíli už po několikáté v Cyklomaraton Tour radovat Alena Krnáčová. Závodnice týmu Subway Unibon Marin porazila druhou Lenku Ochmannovou i třetí Renatu Burdovou.

 

Hlavní závod se jel jen na 45 kilometrů, ale jeho převýšení okolo 1500 m ho k těm jednodušším určitě nepřiřadil. Ani kratší trať na 25 kilometrů nebyla procházkou rozkvetlou zahradou. Podobně drsné převýšení a nelehký terén zvládl nejlépe Petr Šťastný v čase 1:01:14. Mezi ženami zazářila celkovým vítězstvím Barbora Machulková.

 

Cyklistická série bude pro tento rok ukončena listopadovým galavečerem s vyhlášením celkových výsledků, proběhne zřejmě v Hradci Králové. Ani po vyhlášení neplánují pořadatelé Cyklomaraton Tour zimní spánek. Kromě nových závodů na rok 2010 plánují i jednu neobvyklou zimní akci určenou především pro bikery. Aktuální novinky bude stále přinášet web www.cyklomaratontour.cz nebo nový profil na Facebooku.


Petr Mach

 

Diskusní fórum pro: "Hruška vyhrál i poslední závod Českého poháru"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |