Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklonálet na Lety

24.11.2009 16:43

Vyhlášená zavíračka sezóny Winter Trans Brdy je každý rok jiná. Jednou se kloužeme po ledu jako předloni a letos se koupeme ve slunečních paprscích. Hurá.

Bookmark and Share

Letos po pátečních (13.!) svatomartinských hodech u nás na baru ve Vinografu zavírám o půlnoci, sedám na kolo směr Zeleneč a doma jsem v jednu. Ráno silně zvažuji, jestli se na to nevy..., ale ne! Dal jsem se na vojnu, musím bojovat. Zeleneč – Praha – Lety a kdybych měl GPS, tak by hlásil 40 km před sebou. Praha se topila v mlze, která stoupá od řeky, a za Prašnou bránou probleskuje slunce. Dnes to bude stát za to! WTB beru jako super akci pro setkání s ostatními bikery a letos krásné počasí vytáhlo z postele na stroje mraky lidu, samé známé tváře. Akorát letos nám bohužel sokolovna nepůjčila svoje prostory, takže TOI TOI a na saunovačku se těšit nemůžeme. Škoda.


V poledne vyrážíme na trať. Ti rychlejší závodníci chrtí za jeepem a já si v klidu užívám prvního kopce, jež snad nemá konce a hořce a ne naposled lituji, že jsem nezvolil jinou než zimní bundu! Koupu se nejen v slunečních paprscích, ale i v potu. Nu co, když letos není po dojezdu, tak si ji užiji alespoň při závodě :) . Trasa se v zásadě nemění už léta a je to dáno tím, že na perfektním nemá moc smyslu cokoli měnit. Bahnito-kamenitá pasáž a pár luxusních sjezdů prověří naši techniku (do prkna, zase jsem šel kus pěšo). Výjezdy zase morálku (taky jsem se prošel) a singl zakousnutý do úbočí svahu před cílem naši odvahu (tady jsem taky slezl, ale kvůli nádhernému výhledu). Ale co vám budu povídat, prostě přijeďte! Budete svědky hlášek typu: „Šlapej voe, sic nám ty ku.vy sežerou fšecky buřty“ (autorem je žena!) či „To sme to ale čuňátka, v takovejch srač... hamtat“. Možná se vám stane (jako mně), že vás v rozbitém výjezdu očesal borec s celopérem v lyžařské helmě! Překvapivě jsem mu to vrátil v následném sjezdu!


Tradiční zajímavostí WTB je griotka a grog na občerstvovačce, ale vodu pro mě hledali docela dlouho :). Navíc jsem ji dostal plnou snad i s kopečkem a v následujícím sjezdu jsem ji samozřejmě školácky vyklepal, když jsem po předním kole předjížděl soupeře. Do cíle jsem se dovlekl po téměř 2,5 hodinách, zhruba 60-tý z celkového počtu 274 přihlášených závodníků. Mezi nimi se skvěla jména jako Škarnitzl, Pešek, Kolár, Cink a mnozí další elitáři.

 

Z mého úhlu pohledu se to nejdůležitější odehrává až po závodě (nanejvýš kvalitním), který pro mě vždy sloužil jako možnost chytit slinu na afterparty. Po projížďce chutná pívo lépe. Letos nám pořadatelé připravili epesní gulášek a sekanou a'la první republika (maso! maso! maso! žemle a koření!). Poklona a potlesk autorům. Na náměstíčku hořely ohně a domácí vuřty čekaly na hladové jezdce. Každý si píchnul na prut buřtíků kolik libo a za chvilku už pomlaskával s hubou mastnou a kelímkem pivka v ruce. Prostě idylka jak se patří. Hloučky bikerů hodnotí sezónu, probírají plány na příští rok, kdo kam pojede trénovat a jaký si koupí stroj na příští rok. Tak děkujeme a zase napřesrok.

 

Popis závodu od místního bikera a spoustu fotek najdete ZDE. PeBeho fotky najdete ZDE Fotogalerie organizátorů závodu je ZDE. A kompletní výsledky najdete ZDE.

 

Jindra Volný

foto Michal Červený, MTBS.cz

Diskusní fórum pro: "Cyklonálet na Lety"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |