Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Definitivní závěr sezóny na Brněnsku

30.11.2009 15:21

Podlesí je malinká vesnička severně od Brna, ale bikeři, kteří tam žijí, jsou ozajstné hvězdy. Mají za sebou Crocodile trophy, Iron Bike i La Rutu de los Conquistadores v Costarice. Začátkem dubna zorganizovali "Jarní test výkonnosti". Pro velký úspěch si jej zopakujem i teď - na podzim. Start 12-hodinovky je sice v šest ráno, ale rozvážný člověk počká až se rozední. Je to v souladu s pravidly.

Bookmark and Share

Budeme jezdit po tom samém okruhu kolem skaliska Babí Lom. Má 9 kilometrů. Převýšení 245 m. Sněhová kalamita jižní teritoria naštěstí nezasáhla. Nicméně přes týden dost pršelo, ale sobota by měla být pěkná.

 

Když jsem ve čtvrt na osm vyjížděl na trať, bylo ještě skoro šero. Chválím se, že jsem nezačal hned o šesté. Sjezd lesní cestou je zdevastovaný lesáky ještě hůř než před půl rokem. Bláto nejen klouže. Ono se nabaluje na kola, jak to umí jen podzemní jíl, který se dostane na povrch na místech obsazených krtky nebo při hluboké orbě. Tady to potmě muselo být hustý. Humus je na pouhých několika desítkách metrů, ale dokáže zalepit bicykl k nepojízdnosti. Napadá mě moudrá věta mé babičky: „na podzim je z hrnku vody kýbl blata“.

 

Velikánskou kaluž, kterou jsme na jaře objížděli zleva, překonávám přímo středem. Není přehnaně hluboká a dno má bezva tvrdé. Za hospodou, kolem které projíždíme, se brzo objevila hadice s vodou k umývání kol. Díky, pořadatelé, za pochopení. Osychající cestu znovu navlhčil odpolední deštík. Jinak je celý okruh – z poloviny asfaltovaný - zcela v pohodě.


Když jsem načnul po osmé kopec k lapači lelků, pocítil jsem cosi jako únavu. Na vině budou nepochybně nějaké skvrny na slunci nebo tak něco. Po dalších dvou kolech jsem si takticky vsugeroval, že si potřebuju odskočit a v půlce kopce zastavil. Minutka odpočinku docela pomůže. Od té doby jsem tenhle úkon, a taky doplnění břicha, odkládal sem. Škoda, že pořadatelé na tohle místo neinstalovali občerstvovnu – mimochodem velmi dobře zásobenou i co se týká sortimentu. Tohle je jen teoretická poznámka. Bufet logicky patří k hospodě, kde byli i počítači kol. Podnik by však vylepšilo pověšení velkých hodin na strom a zapisování mezičasů na velkou tabuli po každém kole každému jezdci. Zatraktivnilo by to závod i pro diváctvo. Nedostatečně značená trať mně nevadí. Jsu místní, takže to tu znám.

Urazil jsem 15 kol = 140 km, což obnáší převýšení 3750 m. Stejně jako na jaře. Vítěz Vlastík Veselovský dal 24 kol. Bohušovi Báborovi a všem z X-sportu patří dík za parádně prožitou sobotu. Těšíme se na duben 2010. Web závodu ZDE >>

 

Honza Vlasák

Diskusní fórum pro: "Definitivní závěr sezóny na Brněnsku"

Názor Autor Datum a čas
RE: Definitivní závě... Bříza 4. 2. 2010, 20:01

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Žádné odkazy

Reklama

Pojištění kola v rámci pojištění domácnosti u Top-Pojištění.cz.Tipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu