Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Festival cyklistiky nabídne i MTB orienťák

18.6.2010 11:39

Čtyři hodiny jízdy na kole s turistickou mapou v Jestřebích horách a okolí, týmová spolupráce, zkouška smyslu pro orientaci a odměna v podobě koncertu skupiny Blue Effect a dalších. Takový bude letošní orientační závod dvojic Festivalu cyklistiky.

Bookmark and Share

Ten se uskuteční v neděli 27. června již po páté se startem i cílem na úpickém náměstí. Startuje se intervalově od 10 h a trasa je situována v regionu Jestřebí hory a jeho okolí. Výsledky se započítávájí do nově vzniklé SHOCart ligy, ve které je zařazeno dalších 9 závodů, konajících se na území celé ČR. Závodníci dostanou při prezentaci klasickou turistickou mapu v měřítku 1:50 000 se zakreslenými kontrolami. Na startu pak bodové hodnocení jednotlivých kontrol. Je tedy na každém, jaký postup a taktiku zvolí. Ke zdolání celé trasy – tedy nalezení co největšího počtu z celkových dvaceti kontrol – je stanoven časový limit 4 hodiny. Očekávat můžete zcela nová místa, ale také nejoblíbenější kontroly z minulých let. Závod je určen jak MTBO specialistům, tak všem zájemcům, kteří si tuto zajímavou disciplínu chtějí vyzkoušet.

 

Chcete-li si prověřit své orientační schopnosti, týmovou spolupráci a fyzickou zdatnost a k tomu si ještě užít celý festival, neměli byste v neděli na startu chybět. Jestli nemáte nikoho do party, zkuste ho najít pomocí služby "hledám parťáka" na festivalovém webu. Kluci s klukama, kluci s holkama nebo holky s holkama. Seznámit se zde může kdokoliv... Festival cyklistiky je místem navazování nových přátelství!

 

Přihlásit se je možné on-line na festivalovém webu. Do 18. června je startovné ve výši 400,- Kč / dvojici a kromě účasti v závodě zahrnuje také mapu závodu, teplé jídlo a pití v cíli, šatnu, sprchy, úschovnu, mytí kol a vstupenku na doprovodný program Bujará Úpice. Přihláška na místě je o stovku dražší.

 

Pro ty, kteří se nechtějí honit za body a bojovat s časem, jsme přidali doprovodnou akci "Orienťák open". Je určena jednotlivcům i početným skupinkám nebo rodinám. Jednoduše si za stovku zakoupíte mapu stejnou jako mají závodníci a vydáte se hledat jednotlivé kontroly.

 

Festival cyklistiky se letos v Úpici uskuteční již po šesté. Hlavním závodem je sobotní MTB maratón Apache Jestřebí hory, který je partnerským závodem seriálu Kolo pro život (výsledky se započítávají do celkového hodnocení Prestige trophy). Dále se jede Buď fit jízda na 24 km, dětské cross country, Free For Ride BMX jam session, silniční časovka a MTB sprint. Hlavní sportovní část festivalu doplní neméně důležitý kulturní doprovodný program. Každý večer zahraje několik hudebních skupin, přes den se pak uskuteční různé exhibice, soutěže apod. V neděli odpoledne (po vyhlášení výsledků orienťáku) zahraje Jiří Schelinger revival, Petr Váša a Ty Syčáci, Timudej a na závěr Radim Hladík se skupinou Blue Effect. V pátek a sobotu se ještě představí Discoballs, Jaksi Taksi, Záviš, Fast Food Orchestra a dlaší.

Kancelář závodu bude pro účastníky orientačního závodu otevřena v neděli od 8:00 do 9.30 h. Vstupenky na doprovodný program bude možné vyzvednout už v sobotu v informačním centru pod radnicí. Propozice všech závodů, on-line registrační formulář a další důležité informace o celém festivalu najdete aktuálně na www.festivalcyklistiky.cz.

 

Trénujte, těšte se, bude to jízda!

 

Apaches

Diskusní fórum pro: "Festival cyklistiky nabídne i MTB orienťák"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz