Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Světový pohár MTB se po 14 letech vrací do Česka

23.6.2010 12:58

V roce 2011 se po 14 letech do Česka vrátí elitní seriál horské cyklistiky. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie, která do kalendáře světového poháru zařadila domácí závod Merida Bike Vysočina. Ve dnech 13.-14. srpna se tak předposlední díl souboje špičky horské cyklistiky odehraje v Novém Městě na Moravě.

Bookmark and Share

V Novém Městě se bude závodit v olympijské disciplíně cross country, pro kterou pořadatelé Merida Bike Vysočina v letošním roce připravili náročnou trať, splňující světové parametry. Společně s výborným zázemím areálu Zlaté lyže a pečlivou organizací to byl jeden z hlavních důvodů úspěšné kandidatury. Nové Město se tak pro rok 2011 zařadilo mezi 7 nejvýznamnějších míst horské cyklistiky na světě. Světový pohár, který ve svém průběhu zavítá na tři kontinenty, odstartuje v dubnu v Jihoafrické republice. V Novém Městě budou závodníci finišovat – na Vysočině se odehrají dramatické souboje předposledního dílu celého podniku.

 

Pořadatelům se tak podařilo splnit předsevzetí přivést do České republiky světový pohár. Naposledy se konal elitní podnik v České republice před dlouhými 14 lety ve Špindlerově Mlýně. Předběžný příslib dostali pořadatelé Bike Vysočina již v minulém roce po inspekci komisaře Mezinárodní cyklistické unie Simona Burneyho. Po více než ročním vyjednávání a úspěšné generálce, kterým byl letošní ročník závodu Merida Bike Vysočina, cyklističtí fanoušci napjatě čekali na vyhlášení kalendáře poháru na rok 2011. A povedlo se!

 

Za organizací ambiciózního podniku stojí ikona české cyklistiky Ján Svorada. Ten se stal v roce 2008 generálním managerem nového závodu a během pouhých tří ročníků se mu jej se svým pořadatelským týmem podařilo dovést mezi českou a nyní i světovou elitu.

Je to samozřejmě skvělá zpráva,“ reagoval bezprostředně po rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie Ján Svorada. „Na svěťáku je větší konkurence než na mistrovství světa. Žádné omezení reprezentačních nominací, prostě závodí ti nejlepší z nejlepších. Pro sportovní fanoušky je to ta nejlepší pozvánka,“ upozornil na význam akce Svorada.

  

Šance českých bikerů v souboji se světovými esy horské cyklistiky zhodnotil technický ředitel závodu Jan Skřička. „Naši závodníci budou mít obrovskou výhodu. Trať bude nadosah a trénovat na ní nebude problém. Síla výhody domácího prostředí se ukázala již v letošním ročníku, kdy domácí bikeři vyšli ze souboje s velmi silnou zahraniční konkurencí více než dobře, “ poukázal na důležitý faktor úspěchu české cyklistiky v rozhovoru pro server MTBS.cz.

Nás nyní samozřejmě čeká hodně práce s přípravami. Dalším úkolem bude, aby se Nové Město usadilo v kalendáři světového poháru nastálo,“ uzavřel za organizátory hodnocení Skřička.

 

Petr Slavík

Diskusní fórum pro: "Světový pohár MTB se po 14 letech vrací do Česka"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |