Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklisté se opět vydají Přes tři vrchy Vysočiny

15.7.2010 14:12

Blíží se čtvrtý závod Galaxy Série, který se jede jako Trek maraton přes 3 vrchy Vysočiny 17. července v Horní Cerekvi. Na trati, která vede atraktivním terénem převážně po lesních a zpevněných cestách, jsou i tři nejvyšší kopce v okolí - Křemešník, Čeřínek a Javořice.

Bookmark and Share

Účastníci závodu, kteří přijedou již tuto sobotu do Horní Cerekve, budou mít na výběr ze tras dvou délek - trasa A měří 85 kilometrů, trasa B 50 km. Obě vedou nádhernou krajinou Vysočiny včetně tří nejvyšších vrcholů v okolí - Křemešník (765m n.m.), Čeřínek (761m n.m.) a Javořici (837m n.m.). Výsledky závodu jsou jako tradičně započítávány do Galaxy Série a iVelo Marathon Série. Navíc se budou rozdělovat i body do hodnocení Cykloservis MTB Maratonec roku 2010.

 

Za závodem stojí pan Josef Frey, který se věnoval cyklistice v mládí a vrátil se k ní zase v době, kdy se stal důchodcem. "Začal jsem jezdit po okolí Horní Cerekve a napadlo mě vyznačit zde cykloturistickou trasu. Ta vedla přes Křemešník, Čeřínek a Javořici a už tehdy jsem ji proto nazval ´Přes tři vrchy Vysočiny´. Slavnostně jsme ji otevřeli roku 2001," vzpomíná Josef Frey, tvůrce trati a ředitel závodu. Vlastní historie závodu se začala psát o rok později, letos se tedy koná již devátý ročník tohoto oblíbeného závodu. Loňský ročník závodu byl poprvé v jeho historii na mokré a blátivé trati a v deštivém počasí. Letos je však předpověď na sobotu 17. července poměrně přívětivá. Prozatím hlásí meteorologové teploty 28 stupňů a polojasno.  Jinými slovy zcela ideální podmínky pro cyklistiku.

 

Součástí závodu budou i vložené závody dětí všech věkových kategorií - od koloběžek a tříkolek až po starší žáky. Prezentace na tyto závody bude probíhat v místě startu, startovné je zdarma. Po celý den bude o závodníky a jejich doprovod postaráno v několika stáncích s různým jídlem i pitím, na stáncích partnerů závodu bude k prohlédnutí i ke koupi připraveno různé cyklistické a sportovní vybavení. V rámci doprovodného programu uvidíte exhibiční seskok padákem a samozřejmě nemůže chybět ani bohatá tombola o věcné ceny.

Více informací naleznete na stránkách www.galaxy-serie.cz a www.trivrchyvysociny.info.

 

Tomáš Gladiš

Diskusní fórum pro: "Cyklisté se opět vydají Přes tři vrchy Vysočiny"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz