Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Bike Babí Léto 2010 bude startovat z Kačáku

18.8.2010 08:01

Není na Liberecku asi nikoho, kdo by neprožíval ničivé povodně, které tak tragicky zasáhly náš kraj. Postižení potřebují naši pomoc. Nikdo, kdo u toho přímo nebyl, si neumí představit, co lidé z této oblasti zažívali. Můžeme si to jenom domýšlet, po tom, co jsme viděli ten hrůzný výsledek, který za sebou voda zanechala.

Bookmark and Share

Tuto oblast máme jako skalní cyklisté velmi rádi a Chrastava nám už mnoho let dělá skvělé zázemí pro naše závody. Dlouho jsme se zamýšleli, jak naložit s Babím létem, které se letos pojede již po deváté. Jedna varianta byla, zorganizovat místo závodů pomoc nejvíce postiženým obcím. Problémem ale je měnící se situace s postupujícím časem. Jak čas běží, je nejvíce potřeba odborných činností a hlavně peněz. Resumé znělo, závod uspořádat a část startovného věnovat po dohodě se starostou na obnovu sportovišť.


Jako zázemí jsme si v Liberci vybrali Kačák v Krásné Studánce. Důvodů pro výběr tohoto místa je hned několik. Za prvé, je to blízko na trať BBL, za druhé zde nedávno proběhla Motománie s mnoha tisíci účastníky, a tak je zde zázemí pro závod připraveno. Za třetí, poloha blízko Liberce se nám velmi zamlouvá.


Trať dozná samozřejmě také některých změn. Uskuteční se pouze dvě trasy, a to 33 a 55 km. Část od Nové Vsi, přes Mlýnici, Vítkov, Uhelnou a Bílý Kostel jsme nuceni vypustit. Po startu závodní peloton projede Bedřichovským lesem a přes Machnín, Kryštofovo údolí a Buk republiky vrátí zpět na okruhy do Bedřichováku.


Věříme, že závod se i v této změněné podobě bude líbit, počasí bude konečně přát a my všichni se už budeme těšit na desátý ročník, kde se vrátíme zpátky na tradiční trať Babího léta.

 

Petr Cinkán

Diskusní fórum pro: "Bike Babí Léto 2010 bude startovat z Kačáku"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.cz

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz