Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Cyklozvonění bude letos na Císařské louce

13.9.2010 16:09

V neděli 19. září 2010 se znovu uskuteční tradiční akce Pražské cyklozvonění. Z několika míst Prahy vyrazí cyklistické pelotony, které budou společně směřovat na Císařskou louku. Na projížďku po pražských cyklotrasách naváže odpolední program pro děti i dospělé. Hlavním organizátorem v letošním roce je Praha 5 a do akce se zapojí kromě šesti spolupořadatelských městských částí i hlavní město Praha, Nadace Partnerství a organizace zabývající se cyklistikou. Zajímavostí je pokus o překonání rekordu ve zvonění na cyklistické zvonky.

Bookmark and Share

"Pražské cyklozvonění organizuje každý rok jedna z městských částí, v letošním roce máme tu čest představit cyklistům Prahu 5,“ říká radní MČ Praha 5 Jitka Matoušková. V neděli 19. září 2010 ráno odstartují z několika míst v Praze cyklistické pelotony, které se sjedou na Císařskou louku. Od 11 hodin je na místě připraven program pro děti i dospělé.
Účastníci se mohou těšit na školu bezpečné jízdy po Praze, projížďku v dračí lodi po Vltavě nebo ukázku hasičské techniky. Děti si budou moci zaskotačit na dětském hřišti s prolézačkou ve tvaru lodi, na pavoučí síti či zaskákat si na trampolíně. Na několika stanovištích se dozvědí více o přírodě, zkusí poznat zvířecí stopy, uloví si rybičku nebo si mohou sami vyrobit zvířátko v rámci některé z výtvarných dílen. Program je určený pro děti i dospělé ve věku od 2 do 99 let.


Na místo dorazí také zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den. Účastníci akce se společně pokusí překonat více než rok starý rekord ve zvonění na cyklistický zvonek. V současné době je držitelem rekordu moravská Litovel – v jeden okamžik tu tlačítka cyklistických zvonků současně stisklo 176 lidí. Každý, kdo 19. 9. dorazí na Císařskou louku na kole, obdrží od organizátorů cyklistický zvonek zdarma. Pokus o zlomení stávajícího rekordu se uskuteční v pravé poledne.


Do sportovně-rekreačního areálu na Císařské louce je možné se dostat také bez kola. V blízkosti jsou dvě přístaviště vltavských přívozů, na kterých jezdí pravidelná vodní doprava. Od zastávek přívozů, stejně jako od blízké tramvajové zastávky Lihovar, bude vyznačena přístupová trasa.


Akce „Pražské cyklozvonění“ si klade za cíl propagovat dopravu šetrnou k životnímu prostředí v Praze a svým zaměřením se připojuje k myšlenkám Evropského týdne mobility. Představuje obyvatelům města síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku.


Akci pořádají městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš a Slivenec ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha. Hlavním garantem celé akce je v letošním roce MČ Praha 5. Akci podpoří řada dalších organizací a institucí, jako například Komise RHMP pro cyklistickou dopravu, Besip, Městská policie hl. m. Prahy, Středisko ekologické výchovy Lesů hl. m. Prahy, provozovatel Pražské integrované dopravy ROPID či Hasičský záchranný sbor ČR.


Informace o dopravě, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdou zájemci na adrese www.cyklozvoneni.cz.

 

Kdy: Neděle 19. 9. 2010, 11-18 hodin
Cyklistické pelotony vyrážejí z městských částí od 9,30 do 10,30 hodin
Cíl: Císařská louka, rekreačně-sportovní areál s restaurací
Podrobnosti: www.cyklozvoneni.cz
Užitečné odkazy:
www.prazskeprivozy.cz
www.praha-mesto.cz/cyklo

 

 

Jitka Vrtalová, Nakole

Diskusní fórum pro: "Cyklozvonění bude letos na Císařské louce"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Reklama

automobiloveDILY24.czTipy pro Vás

Galaxy série
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Kolo pro život
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
FOR BIKES - veletrh cyklistiky Praha

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu