Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Portál cyklostrategie.cz nyní v novém šatě i struktuře

5.12.2010 10:23

Když v roce 2004 schválila vláda Národní strategii cyklistické dopravy, vytvořilo Centrum dopravního výzkumu, v.v.i., (CDV) internetový portál, který tento dokument zveřejnil. S rozvojem cyklistiky na něm přibývaly další odborné materiály a tak portál prošel mnoha změnami. Tou poslední právě teď.

Bookmark and Share

Cyklostrategie.cz se stala portálem pro odbornou veřejnost prosazující cyklistiku a shromáždila množství užitečných dokumentů, příkladů z praxe, vzorových řešení, výzkumů i inspirativních fotografií. Z původně typicky „úředního webu“ se stal významný komunikační nástroj, který archivuje jako informační zdroj i Národní knihovna ČR. Nyní prošel další proměnou a nebylo to jen svlékání pomyslné hadí kůže. Změnil i strukturu a přístup k uživatelům s cílem stát se ještě efektivnějším komunikačním nástrojem a pomůckou pro ty, kteří chtějí změnit klima pro cyklisty v ČR.
 

V čem se změnila? Poprvé používá na hlavní stránce směrování informací pro jednotlivé cílové skupiny: cyklistickou veřejnost, odborníky (projektanti, urbanisté) a poučení laici (politici a úředníci). Právě poslední skupina portál cyklostrategie navštěvuje nejčastěji a hledá zde rady či příkladová řešení. Druhou novinkou je přístup k uživatelům, tedy nastavení nové přehlednější struktury informací, které nejsou jen příkladem, ale hlavně motivací pro další aktivní lidi v regionech. Nový portál tak vytváří podmínky pro širší celorepublikový tým podporující cyklistiku. Cyklostrategie.cz je tedy nástrojem, který mění stav cyklistiky u nás tím, že teoretickými příklady a radami pomáhá vytvářet praktická řešení.

 

Jaroslav Martinek

Diskusní fórum pro: "Portál cyklostrategie.cz nyní v novém šatě i struktuře"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |