- čtvrtek 17. února
TransTrabant Afrika - trabanty napříč Afrikou
18:00–20:00 promítá a povídá Dan Přibáň - sál B. Bakaly (Bílý dům), Žerotínovo nám. 6,
Brno, vstupné 50 Kč
Orientální večer
od 20:00, výstava „Příběh cestovatele“ – fotografie s příběhy známých cestovatelů, orientální kuchyně, tanec a divadlo - Klub cestovatelů, Veleslavínova 14, Brno, vstupné 0 Kč
- pátek 18. února
Bergans Bajkal 2010 - první český přechod jezera Bajkal na Sibiři
18:00–20:00 promítá a povídá Pavel Blažek, sál B. Bakaly (Bílý dům), Žerotínovo nám. 6,
Brno, vstupné 50 Kč
Cestovatelský maškarní bál
Bál je nepovinně maškarní a nejlepší bálový kostým bude vyhodnocen závislou porotou. Letošní námět bálu je K POPUKÁNÍ. A to doslova, neboť kostýmy by měly ztvárňovat šašky, klauny, augusty, harlekýny, pieroty, kašpárky... Opět odměníme nejlepší z masek.
hraje PAVEL HELAN A KAPELA, od 20:00 Biskupské gymnázium, ul. Barvičova. 85, Brno
Vstupné v kostýmu 80 Kč, jinak 100 Kč (s kudrnovskou zákaznickou kartou a ISIC 60/80 Kč).
Přenocování v tělocvičně pá/so i so/ne á 50 Kč/noc.
Občerstvovací oázy na Bi-GY
• Orientální bufet – jídla libanonské a indické kuchyně (www.klubcestovatelu.cz)
• KGB – Kudrnův glgací bár (nápoje ne- i alkoholické, studené i horké...)
• Čajovňa ČHAJORI – opravdová oáza pohody v tom festivalovém mumraji
- sobota 19. února - BISKUPSKÉ GYMNÁZIUM
HLAVNÍ PROMÍTÁNÍ – AULA
1. promítací blok 9:00 – 11:20
• Guatemala–Honduras–Belize – Milan Štourač • Tasmánie – Tomáš Mähring
• Vladivostop – stopem na Sibiř – Kateřina Mandulová • Aljaška – Jan Hořínek
• Palestina a Izrael – Marek Šalanda
2. blok 11:30 – 14:00
• Irácký Kurdistán – Braňo Štefánik • Osm kaňonů za osm dnů – Michal Kůra
• Koulení kola z Lednice do Brna – Kudrna • Andamany – Milan Daněk
a Alena Žákovská • Švýcarsko křížem krážem – Lucka Kovaříková a Michal Jon
• Rwanda – Monika Hrdinová
3. blok 14:30 – 16:50
• Sjoa – rafting – Tomáš Mähring • Do Zanskaru na lehokolech – Honza Galla
• Tichomořské souostroví Vanuatu – Dalibor Kupka
• Finnmarkslopet – Jana Henychová
• Kazachstan / Kyrgyzstan – Honza Vlasák
4. blok 17:00 – 19:30
• Rudické propadání – R. Šebela • Mallorca – Milan Jána
• Kudrnovská 24 hodinovka na běžkách – O. Besperát
• Marokem na kole – Ruda Růžička • Ekvádor – Robi Mahel
promítání průvodců – kaple
15:00 – 19:00 • Turecko – Tomáš Vaníček • Madeira – Milan Jána
• Cyklostezky Rakouska – Lucka Kovaříková a Michal Jon
• Bajkal – Ivo Fík Dokoupil • Přírodní šperky Itálie – Zuzana Trojanová
• Vodácká Podkarpatská Rus – Vilík Dvořák a Martin Mitáš
• Kuba – Paulina Böhmerová
doprovodné programy
Výstavy fotografií: Nový Zéland – Mgr. Ing. Jan Lhotský • Madeira – Veronika Skálová a Milan Jána
Vobchůdek z podchodu - výjezdní prezentace nabídky
Výstava k 30 letům Klubu cestovatelů a romantiků KUDRNA
Slavnostní křest katalogu KUDRNA 2011, veselá tombola, vtipy z přihlašovadel
Vyhodnocení fotosoutěže 2010 „Jak si kdo ustele...“
Odstartování fotosoutěže 2011 „Hlad je nejlepší kuchař“
Koncerty:
14:00 Spálený sušenky – úžasný dívčí kvintet a bubny západní Afriky
20:00 Šany a Javor – recitál Petry Šanclové a Luboše Javůrka
21:00 Helemese – šraml z Kyjova k poslechu i tanci na závěr Scuku
Úplně na závěr
Happening s vypouštěním lampiónů štěstí
Předprodeje
Vobchůdek v podchodu • hl. nádr. ČD Brno • tel.: 608 925 393
Kudrna - prodejna zájezdů • Dornych 33, Brno • tel.: 777 583 762
Více informací o Scuku na www.kudrna.cz