Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Přihlášky na 50 Cyklorájem Podralsko SPUŠTĚNY

17.2.2011 16:01

V Osečné, malém městě ležícím na 50°42' severní šířky a asi 14°55' východní délky ve výši 379 m nad mořem na jižní straně Ještědského pohoří a na pokraji Ralské pahorkatiny, se dne 16.4.2011 odstartuje druhý ročník jarního maratónu s názvem „Cyklorájem Podralsko“ – otvírání cyklostezek v Podralsku.

Bookmark and Share

Navíc jsme pro Vás připravili i podzimní variantu zavírání cyklostezek v Cykloráji Podralsko na 1.10.2011, která Vás zavede do borových hájů i na podzim a budete si moci porovnat časy s jarním závodem. Doporučujeme využít zvýhodněného startovného pro obě akce.
Jedná se o druhý ročník maratónu na horských kolech malebnou krajinou mikroregionu Podralsko. Tato oblast mezi Mimoní, Stráží pod Ralskem, Hamrem na Jezeře a Osečnou dává možnost příjemného ježdění na lesních zpevněných cestách s krásnými výhledy na dominanty tohoto kraje, Bezděz, Děvín a Ralsko. Oblast bývalého vojenského prostoru má svojí zvláštní a jinde neopakovatelnou atmosféru!


Pořadatelé ze Spinfitu Liberec připravili rychlou a nenáročnou trať vhodnou jako rozjezd do nové cyklistické sezóny. Změřit síly si zde mohou cyklisté, kteří jezdí pro radost, ale i závodníci, kteří mají v nadcházející sezóně velké ambice. Všichni si zde zajedou rychlý závod v mírně zvlněném terénu. Závod na 50 km odstartuje ve 12:00. Celá trať je vedena po zpevněných cestách a nikde nečekají na závodníky technické záludnosti. Po zaváděcím okruhu, který měří 10 km, se cyklisté pustí ukrajovat kilometry směrem k Holičskému vrchu. V místě bývalých Holiček trať uhýbá prudce doprava směrem na Mimoň. Kousíček před Mimoní objede trasa závodu Hvězdovské rybníky, kde bude připravena občerstvovačka v režii doplňků Aminostar. To je již trasa za polovinou a vrací se pod Stohánkem směrem k Hamru na Jezeře. Zde se trasa napojuje na již jednou absolvovaný zaváděcí okruh, po kterém se dojedete až do cíle tohoto závodu, který je opět v Osečné.


Zázemí závodu bude přichystané v Základní škole v Osečné, kde se bude podávat teplé jídlo s pivem. Pro bikery, kteří se nestihnou na trase zahřát i teplý čaj. Navíc jsme pro Vás připravili nový projekt Firemní mtb marathon ligy, kdy si můžete se svými kolegy v práci založit firemní team a platby za účast nechat na zaměstnavateli. Detaily viz menu Firemní liga na 50podralsko.spinfit.cz.

  • Spojení Spinfit a Podralsko

Po předloňském ježdění v překrásné oblasti Podralsko jsme se rozhodli tuto část přiblížit i všem sportuchtivým lidičkám. Oblast, která se nachází kousíček od Liberce nabízí naprosto odlišné scenérie oproti Jizerským či Lužickým horám. Jelikož tato část kraje byla dlouhá léta nepřístupná (vojenský prostor), připadáte si tady jako v pustině, kde se stále můžete kochat krásnými a neokoukanými výhledy do kraje. Počasí v této oblasti je znatelně teplejší oproti chladnému Liberci a trasy podstatně lehčí (převážně asfaltový povrch, bez velkého převýšení), rozhodli jsme se zařadit tento závod hned na samý začátek bikové sezóny. Měl by to být rozjezdový závod pro cyklisty všech výkonnostních úrovní.

  • Cykloturistika v Podralsku

Stovky žlutých tabulek lemují cesty celého regionu a slouží cykloturistům. Na převážně lesních cestách mezi Ještědem, Bezdězem a Ralskem je vyznačeno skoro 200 km tras a ve značení se pokračuje. Základní orientace je velmi dobrá, každé nástupní místo má textové tabule s udáním vzdálenosti cílového a nejbližšího místa a hlavně je každá trasa číslována. Když posedíte v nějaké hospůdce, které tu rostou jako houby po dešti, uslyšíte hodnocení tras (například č. 25, která vede od Doks přes Osečnou do Křižan) a prý nemají chybu. Mikroregion Podralsko vydal v roce 2002 ucelenou mapu cyklotras včetně tras mezinárodních a místních. Napojení na sousední turistické oblasti Podještědí a Pojizeří na východě, stejně jako na severu oblast Lužických hor a Žitavských hor, na západě Kokořínsko a Novoborsko, je výrazně vyznačeno žlutou silniční cykloznačkou. Cyklotrasy se nadále rozšiřují a pro milovníky přírodních scenérií se připravuje naučná stezka podél říčky Zábrdky a podél potoku Ploučnice od pramenů u Osečné až k soutoku s Labem v Děčíně, kde bude napojení na mezinárodní magistrálu LABE - ELBE.

 

Petr Cinkán

Spinfit Liberec

Diskusní fórum pro: "Přihlášky na 50 Cyklorájem Podralsko SPUŠTĚNY"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

Odkazy

Reklama

Chytré
držáky mobilů na kolo
Quad Lock a FINN zakoupíte
v eshopu Kabelmanie.cz.
Tipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu