Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Happening Stopy pro život na Lipně

8.3.2011 15:19

Závod Lipenská stopa Czech Tourism uzavře v sobotu 12. 3. letošní ročník seriálu Stopa pro život. Loučení se zimou proběhne v zábavném duchu…

Bookmark and Share

Závod Lipenská stopa CzechTourism měl být původně zahajujícím podnikem seriálu Stopa pro život. Kvůli nepříznivému počasí byl přesunut z ledna na březen s přesvědčením, že sněhové podmínky budou lepší. Všichni ale víme, že počasí se poručit nedá a zima je v tomto ohledu dvojnásob nevyzpytatelná. Sněhová nadílka, která většinou s koncem zimy do našich končin přichází, se letos nedostavila.


Pořadatelé seriálu měli dvě možnosti, jak s Lipenskou stopou Czech Tourism naložit. První se nabízela varianta „odpískat“ závod bez náhrady. To by ale byl smutný konec Stopy pro život ročníku 2011, zvláště když předešlé dva závody (Karlův běh Alpine Pro a Šumavský skimaraton Kooperativy) se náramně vydařily a od účastníků si vysloužily samou chválu a uznání. Druhou možností bylo nevzdávat se a pokusit se vymyslet i s nepříznivými podmínkami závody, které budou důstojným rozloučením s prvním ročníkem seriálu Stopa pro život. Pořadatelé se přiklonili k variantě číslo dvě. Závod Lipenská stopa Czech Tourism se uskuteční s novým, upraveným programem.


První, zásadní informací je, že nová Lipenská stopa Czech Tourism bude jednodenní podnik. Celý se odehraje v sobotu 12. března v Lipně nad Vltavou. Přírodní sníh z běžkařských tratí v okolí lipenské přehrady zcela vymizel. Závody v běhu na lyžích klasickou technikou, plánované na neděli, již nešlo zachránit. Zato technického sněhu je na sjezdovkách Skiareálu Lipno stále dostatek. Tohoto „umělého“ daru se využilo při koncepci sobotního programu na Lipně.


Závodit se bude ve dvou nezvyklých soutěžích. První přijde na řadu LIPENSKÝ OPEN OBŘÁK, kde hlavním sportovním náčiním budou sjezdové lyže. Na Jezerní sjezdovce bude postaven jednoduchý obří slalom. Pro měřené jízdy je vyhrazen čas mezi 11:00 a 15:00. Do konečných výsledků se každému započítá pouze jeden nejlepší čas jízdy.


Další sobotní atrakcí je podvečerní závod na běžkách LIPENSKÝ NORDIC SKI CROSS na netradiční trati v okolí sjezdovky Jezerní. Okruh o délce cca 1 – 1,5 km je zpestřen fun prvky jako skoky, klopené zatáčky, výběhy. Kvalifikační jízdy na čas určí prvních 16 závodníků, kteří postoupí do vyřazovacích bojů o finále. Pojede se za umělého osvětlení. Do obou dvou sobotních závodů se může přihlásit každý bez rozdílu věku a dovedností.


Ani na Lipně nebudou účastníci závodů ochuzeni o zázemí s nadstandardními službami seriálu Stopa pro život: velkokapacitní vyhřívaný stan s dřevěnou podlahou, vyhřívaná převlékárna, catering s výběrem několika teplých jídel, teplé i studené nápoje, mazací servis v místě startu.


Protože program Lipenské stopy Czech Tourism je koncipován jako jedna velká zábava a show, bude pro návštěvníky připraven také bohatý doprovodný program na celý sobotní den: Ledová discoshow Rádia Faktor, koncert dua Těžkej Pokondr u dolní stanice lanové dráhy, ohňová show nebo tombola o suprové ceny. Na své si přijdou i děti, pro které bude připraven vyhřívaný stan s hračkami a školička lyžování s Kateřinou Neumannovou.

 

Více informací o závodu naleznete na www.stopaprozivot.cz

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Happening Stopy pro život na Lipně"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

Phone Maps - Svět doslova na dlani
 
SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Locus - nejlepší mobilní aplikace s mapami SHOCart
 
FOR BIKES 2014 - veletrh cyklistiky Praha
 
Galaxy série 2013
 
Kolo pro život

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 Cykloserver.cz | | Tel.: (+420) 731 136 014

Design by OVX.cz


Reklama: Praktické láhve na pití botanela ze zdravotně nezávadného plastu


Reklama: Cestovní pojištění Porovnej24.cz