Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Na Primaveru cyklovlakem

23.3.2011 15:02

K „Primaveře“ za týden, k prvním závodům cyklistického jara v ČR, bude mít na jihu Moravy premiéru „CYKLOVLAK Velo Podyjí“.

Bookmark and Share

České dráhy se alespoň na jihu Moravy vykasaly - zatímco jinde budou s jarem za pár dnů vyvážet sportuchtivé cestující a turisty s koly cyklobusy – na severu, západu i jihu Čech běžně, tak na jižní Moravě vyrazí speciál, zvaný „CYKLOVLAK Velo Podyjí“. Premiéru bude mít na první oficiální sobotu jara, 26. března.

 

Ideálně vás napoprvé přiveze i do Hrušovan nad Jevišovkou, kde se tradičně konají první závody zjara pro nejširší veřejnost v České republice, Open PRIMAVERA BIKE 2011. Děti na nich mohou sedlat jakákoliv kola, juniorům a dospělým se doporučují kola MTB nebo treková. Železničáři slibují, že se do „CYKLOVLAKU Velo Podyjí“ vejdou všechna.


Cestovat na pohraniční cyklotrasy vlakem má i další výhodu: například Primaveru (tedy: první jarní) soustřeďuje na startu pohromadě hobíky, stejně jako závodníky a závodnice s licencí: a protože společně šlápnou v Česku do pedálů po dlouhé zimě, před startovním výstřelem jen málokdo pohrdne přípitkem toho nejlepšího z minulé úrody hroznů…


Předchozích osm ročníků pamatuje i momenty, kdy bylo nutné po několika opozdilcích se startovními čísly pátrat u otvírajících se sklípků kolem tratě: ztratili se u nich kdysi i někdejší reprezentační legendy Rudolf Labus a jeho trenér Pavel Doležel… Vlakem k Brnu se jim letos určitě bude vracet bezpečněji.


Pohodlnější cestu za sportováním s koly, než tímto vlakem, který vyráží ze stanice Brno, Královo Pole (v 8:11 hod.) a přibere cestující mj. v Brně – Lesné, v Brně – Židenicích, na Hlavním nádraží v Brně (8:30 h.), v Moravském Krumlově (9:06 h.), zastaví v Hrušovanech nad Jevišovkou (9:35 h.), ve Znojmě (10:10 h.), ve Znojmě – Novém Šaldorfu (10:17 h.) a na konečné v Šatově (10:24 h.), Jihomoravané neměli ještě nikdy v historii. Postaráno budou mít i odvoz – „CYKLOVLAK Velo Podyjí“ vyrazí nazpět v 17:45 h., na konečnou do Brna – Králova Pole přijede ve 20 hodin. Využít ho lze i z návazných spojů. Výhodnější než platit každý nástup s kolem zvlášť, je samozřejmě zakoupení celodenní jízdenky na váš bicykl.
Premiérovým „CYKLOVLAKEM Velo Podyjí“ se lze svézt také k dalším akcím pro příjemné zazávodění si na kole nebo na inlajnových bruslích, anebo pro turistiku v pedálech, i v termínech dalších atraktivních akcí: 28. 5., 18. 6., 3. 9. a 17. 9. 2011.

 

Petr Trávníček

foto: NaKole.cz

Diskusní fórum pro: "Na Primaveru cyklovlakem"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

Reklama

Copyright 2007 - 2024 Cykloserver.cz |