Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Pražané si mohou nechat dovézt nákup z farmářských trhů domů na kole

8.4.2011 15:46

Populární Farmářská tržiště pořádaná na vltavské náplavce, Kubánském náměstí a na náměstí Jiřího z Poděbrad nabízejí Pražanům novou službu. Organizátoři odvezou zájemcům jejich nákup až domů, a to na nákladním elektrokole. Rozvoz budou moci od května využívat také lidé odebírající takzvané farmářské bedýnky, kteří si dosud museli pro potraviny sami jezdit k výdejnímu místu. Speciálně upravené kolo dodala společnost CityBikes.cz, která také ve spolupráci se zkušenými cyklisté z iniciativy Auto*Mat organizuje rozvoz nákupů.

Bookmark and Share

Na trzích prodávají farmáři místní české potraviny. Nyní chceme ekologický aspekt tržišť podpořit a umožnit lidem dopravu i většího množství potravin bez nutnosti vyrážet na nákupy autem,“ vysvětluje Jiří Sedláček z občanského sdružení Archetyp, které Farmářská tržiště pořádá.

 

V sobotu 9. dubna v 9 hodin si mohou zájemci nákladní elektrokolo prohlédnout na farmářském tržišti Jiřák na náměstí Jiřího z Poděbrad, případně v 10 hodin před Průmyslovým palácem na výstavišti v rámci veletrhu Biostyl. Odvážlivci si na něm budou moci vyzkoušet i jízdu.

 

Konkrétní typ nákladního elektrokola je českým výrobkem. Po jeho zavedení při rozvážení nákupů z farmářských tržišť bychom rádi tento šetrný a levný typ dopravy rádi nabízeli i pořadatelům dalších akcí v Praze,“ říká Martin Říha z firmy CityBikes.cz, která kolo zapůjčila.

Přestože v Praze jde o naprostou novinku, v některých evropských městech je doprava nákladů na jízdních kolech poměrně běžná,“ vysvětluje Jakub Hradilek z iniciativy Auto*Mat. "Například v dánské Kodani používá řada obyvatel speciálně upravená kola, pomocí nichž je možné převážet nejen nákupy, ale i děti, případně přestěhovat celou domácnost. Na kratší vzdálenosti je kolo pro dopravu nákladů efektivnější než auto, a také mnohem šetrnější k životnímu prostředí,“ dodává Hradilek. Podle něj je výhodou, že na kole mohou náklady převážet i lidé bez řidičského průkazu, navíc se nemusí trápit sledováním parkovacích zón. Nákladní jízdní kolo používá ke svým cestám po Praze také velvyslanec Dánského království v České republice Ole E. Moesby.

 

Zákazníci farmářských tržišť si mohou nechat odvézt domů na nákladním eletrokole bedýnku s potravinami i nákup. Základní poplatek 95,- Kč platí pro Holešovice, Karlín, Libeň, Žižkov, Jarov, Malešice, Strašnice, Zahradní město, Záběhlice, Spořilov, Pankrác, Michli, Dobešku, Zlíchov, Radlice, Smíchov, Malou stranu, Staré město, Josefov a Vinohrady. Za mírný příplatek je možná doprava i do dalších čtvrtí Prahy.

 

Zájemci o službu se mohu předběžně registrovat ZDE >>

Auto*Mat media

Diskusní fórum pro: "Pražané si mohou nechat dovézt nákup z farmářských trhů domů na kole"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |