Česká verze English version
Cykloserver.cz

Aktuality

Transbrdy odstartují 12. ročník Kolopro

27.4.2011 15:37

Po zimní přestávce se v sobotu 30. 4. v Letech u Prahy roztočí kolotoč závodů seriálu Kolo pro život. Stejně jako loni budou „otevírákem“ sezóny populární Trans Brdy České spořitelny s účastí předních českých bikerů.

Bookmark and Share

Malá obec Lety u Prahy na břehu řeky Berounky bude poslední dubnovou sobotu opět centrem dění pro více jak jednu tisícovku bikerů. Sjedou se sem na první závod letošního ročníku seriálu Kolo pro život – Trans Brdy České spořitelny.


Na start dvanáctého ročníku seriálu Kolo pro život se po dlouhé zimní přestávce těší celá řada amatérských cyklistů. Ujít si ho nenechají ani naši nejlepší profesionálové. Kromě Jaroslava Kulhavého se do závodu přihlásil Pavel Boudný, Kristián Hynek (Česká spořitelna – Specialized MTB), Jan Škarnitzl, Jiří Friedl (Rubena Birell Specialized), Jan Hruška, Ondřej Fojtík (Nissan Dolák), Václav Ježek (Alpine Pro Author Team), Tomáš Vokrouhlík nebo Stanislav Hejduk (Top Ten Teplice).


Loňský vítěz seriálu Kolo pro život Jan Hruška půjde na start v dresu nového týmu Nissan Dolák. V nohou má najeté kvalitní tréninkové kilometry, závodní mu však chybí. : „Dva měsíce jsem byl s týmem najíždět kiláky na španělském pobřeží. Necítím se špatně, ale jak si na tom budu stát v porovnání s Boudným, Hynkem nebo třeba Vokrouhlíkem, se uvidí až při závodě. Oni už jsou dost rozzávoděný, já mám za sebou jen první dva menší domácí závody. Je jasný, že první kopec po startu se pojede naprostý šrot, a pak se uvidí, kdo jak na tom je. Brdy jsou hodně těžký závod, tady se nedá moc taktizovat.“


Tým České spořitelny chystá na letošek velkou ofenzívu. Loni Pavlu Boudnému uteklo celkové vítězství doslova o vlásek. Smolnou sezónu hodili „spořínkovci“ za hlavu. Před sezónou se posilnili o dalšího elitního bikera, velezkušeného Kristiána Hynka. „Na první start v Letech se velmi těším. Těším se tak moc, že jsem si byl trať už minulým týdnu projet. A jaké cíle si dávám? Pavel tu loni vyhrál. Já bych si moc přál, aby se nám letos povedl týmový double,“ řekl na tiskové konferenci Hynek. Manažer týmu Radim Kořínek klukům věří: „Bouda teď o víkendu zajel výborné třetí místo na domácím silničním poháru. Formu má skvělou. I Kristián je na tom velmi dobře. Jsem optimistou.“


Trať hlavního závodu měří 55 km, méně náročná Fitness jízda má 22 km. Loni byla trasa závodu lehce upravena, letos se žádné změny nechystají. Opět se bude startovat ve dvanáct hodin z Řevnické ulice od sokolovny v Letech. Kvůli lepší propustnosti na trati se startovní pole rozdělí na dvě vlny. Hned v prvních kilometrech na závodníky čeká strmé stoupání přes Červenou hlínu, kde bude vrchařská prémie, až k vrcholovým partiím Brd. Po lesních hřebenových cestách se pojede okolo vrchů Skalka, U Červeného kříže, Vrážky a Liška. Nejzazším místem od startu je vrch Hradec. Odtud bude trasa směřovat na Charvát, Drahlovice, Halouny a k mýtickému vrchu Babka. Tady nastane zlom. Z kopců Brd se sjede do Řevnic a následně do cíle v Letech na louce za hrází, kde bude i zázemí celého závodu.
Ještě před startem hlavního závodu začnou krátce před desátou hodinou v cílovém prostoru dětské závody Junior Trophy. Délka tratí bude odstupňována podle věkových kategorií. Úplně nejmenší děti se mohou těšit na svůj závod odstrkovadel.


Všichni účastníci závodu i jejich doprovod si může letos poprvé užít skvěle vybavené zázemí Kola pro život. Mezi hlavní benefity bude patřit velkokapacitní stan, vlastní catering s šesti druhy jídel, Mechanické depo České spořitelny, Bezpečná zóna Kooperativy s úschovnou kol, mobilní sprchy s teplou vodou, mycí boxy pro kola, nebo Kyslíkový stan Škoda Auto. Novinkou bude nový záchranný systém společnosti 3M pro zajištění okamžité první pomoci kdekoliv na trati, nebo mobilní prezenční kamion pro rychlejší odbavení příchozích.


Přihlásit na závody se můžete ještě v pátek od 18:00 do 20:00 a v sobotu od 8:00 do 11:00 (děti pouze do 9:20) v místě startu v Letech.
 

Na viděnou v Letech u Prahy se těší pořadatelé seriálu Kolo pro život.

 

Miloš Lubas

Diskusní fórum pro: "Transbrdy odstartují 12. ročník Kolopro"

Názor Autor Datum a čas
V diskuzi zatím není vložen žádný příspěvek.

Fotogalerie

Žádné fotogalerie

ReklamaTipy pro Vás

SHOCart liga - seriál MTBO závodů pro veřejnost
 
Phone Maps - Svět doslova na dlani

Vyhrajte s námi

Partneři

SHOCart - outdoorové mapy všeho druhu freytag & berndt Acepac - bikepacking equipment Česká Mountainbiková Asociace Rychlebské stezky Cyklisté vítáni - síť certifikovaných zařízení pro cyklisty

Najdi tip na výlet

v turistické oblasti
podle průchozího místa
podle typu aktivity

Kalendář

Novinky z knihovny

ReklamaPhoneMaps


Copyright 2007 - 2022 Cykloserver.cz |